salsa verde

Využíváte k přepravě mhd?

Jste spokojení? Co vás dokáže potěšit v dopravním prostředku mhd?
Doplňuji:
Je to pro vás výhodnější než cestovat autem?
Jak trávíte čas během jízdy? Čtením, učením, psaním sms, pozorováním okolí?
Jinak já osobně děkuju v duchu tomu kdo vynalezl nízkopodlažní dopr. prostředky, nikoho se nemusím prosit ať mi pomůže s kočárkem.

Nejlepší odpověď
kropitko

Když to není nezbytně nutné tak ne,,,mám proto svoje důvody. Raději ujdu i několik kilometrů pěšky,než bych jela sockou.
Když jsem bydlela v Praze,tak jsem chodila z Vinohrad do Karlína do školy a pak i do práce pěšky a zpátky také.

Teď když bydlím za Prahou,tak se také vydám klidně i pár kilometrů raději pěšky.

Další odpovědi
atriplex

Pocházím z venkova, kde veřejná doprava byla minimální, proto jsem nadmíru spokojen s úrovní MHD tady v Praze. Stěžovat si může snad jen ten, kdo nezažil jeden autobus ráno a druhý večer. Jeden a půl minutový interval v ranní špičce v metru považuji za naprostý luxus.

anonym

není to dokonalé ale v blízké budoucnosti už bude doufám komfort při cestování MHD o něčem jiném než přivřených rukách ve dveřích nervózního řidiče, přišlápnutých nohách a okopaných lítkách, mastných tyčích a přilepených žvýkačkách pokud si troufnete sednout.

O MHD tvořené sítí bezpilotních mini-elektro-taxíků, které si člověk zavolá premium smskou můžeme ještě chvíli snít …

… mezi tím zůstává největší problém MHD tady v Olomouci, že nám tu těch pár tramvají krouží celý den kolem centra, a určitě by prospělo rozšíření elektrifikované MHD i do dalších okrajových částí města. Což se snad v příštím roce už nějak začne realizovat

iceT

V mhd me potesi,kdyz vidim jak mladsi pousti starsiho sednout.Co absolutne nesnasim,kdyz chci vystoupit a spousta lidi se cpe dovnitr a nenecha ani nikoho vystoupit,to me fakt vytaci.

ten který je

Občas ano.Jsem spokojen když je jízda u konce a dopravní prostředek nás vyplivne.
Doplňuji:
Jinak si myslím že cestovat MHD v případě Prahy je rychlejší než cestovat autem.Některou trasu kterou ujedu v metru za 30 min.bych v autě stávil více jak 1 hod.popojížděním v koloně.Alespon se začtu do nějakých novin nebo knihy.

bigbít

Hodí se dost lidem ji využívat…studenti, kteří nemají auto, případně ještě ani řidičák a chtějí se dostat dál, než by to šlo pěšky takvou rychlostí, staří lidé také, nemusí daleko pěšky, případně pokud mají auto i řidičák riskovat, že způsobí nehodu či někomu způsobí nehodu…ceny se zatím ještě dají zvládnout, ale nevadilo by mi, kdyby se dál nezvyšovaly, jak se to v průběhu děje…přitom zlepšení kvality těchto dopravních prostředků často není zrovna ideální…

ReHu

Moc MHD nepoužívám. Výhodnější je pro mě auto.
Vyjma Phy. Tak jezdím nejčastěji metrem. Auto nechávám na Černém Mostě.
Autem do Phy pouze v nejnutnějším případě. Brno mi nevadí.

Tata

MHD je jediným dopravním prostředkem který používám. Řidičák sice mám ale bez auta je mi k ničemu. Dříve jsem si také došel pěšky kam jsem potřeboval a kdy jsem potřeboval. Dne již mi kolena neslouží tak jak by měla a tak jezdím MHD. Svůj život jsem přizpůsobil jízdnímu řádu. Je to sice časově náročnější než jízda autem, ale zase se nemusím obávat cesty když si dám pivo. Na cestování MHD se mi nelíbí především zvyk dětí a mládeže hned po nástupu si stoupnout před střední výstupové dveře a většina vystupujících lidí se přes ně prodírá z vozu ven, anebo zcela zabrání možnosti postupovat do vozu. Možná jme je to naučili my. Nedávno jsem slyšel jak mladá maminka nabádala prvňačku s ohromnou taškou na zádech, pojď si stoupnou ke dveřím ať můžeme vystoupit, a potom v těch dveřích stáli čtyři stanice.

lenni

No jasně že využívám.
I když si většinou vytáhnu čtení, tak často mě brzy upoutají tváře a zjevy spolucestujících, takže je tu a tam pozoruju 🙂