kvikal

Vytváření komixu / animace

Jistě každý komix nevznikl pod rukou jediného člověka. Určitě se najde i dvojice či více lidí, kde jedni kreslí a druzí vymýšlejí. Existují odborný název pro tyto dvě profese ???
A pokud mohu obtěžovat – neznáte nějakou dvojici (či více) kteří tak spolupracují ??

Nejlepší odpověď
kropitko

AŤ dělám co dělám, tak mě napadl jen Neprakta a Švandrlík,jejich tvorba je nezapomenutelná.

Další odpovědi
annas

Já znám stejná jména. M. Švandrlík vysypal za v 70. letech z rukávu tisíce námětů na vtipy kreslené Jiřím Wintrem-Nepraktou. Společně s ním také asi rok vystupoval ve společných estrádách.

člověk

vzpomínám na BA-PE,Barták-Petřík
a jinak náš nejlepší animátor byl dva v jednom,jak si psal scénář,tak pravou rukou psal scénář a zárověň levou rukou na levou stranu si kreslil podobu postaviček,jak to dokázál zárověň,záhada