Avatar uživatele
Kepler

Vytáčí vás netečnost posluchače?

Něco někomu důkladně vysvětluju jeho dotaz a on je duchem nepřítomen. Najednou mě přeruší dotazem „kolik je hodin?“ Nebo jsem poznal lidi, kteří vás nenechají dokončit jedinou větu a převedou řeč jinam. Co dělám špatně, nebo proč to ti lidé dělají?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, briketka10, Dochy, marci1 před 2445 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

Vy neděláte nic špatně, jen máte tu čest s lhostejným člověkem, který neumí naslouchat .
Tito lidé jsou sobečtí, sebestřední, o ostatní nejeví zájem, zajímají se jen o sebe.
Nezbývá buď se smířit s tím, že si vlastně povídáte sami se sebou, či s nimi neztrácet svůj čas.
:)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nechápu proč se vnucuješ, když protějšek o to nestojí. Otázkou je jestli on je netečný, nebo někdo vetřelý.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Možná, že odpovídáte příliš komplikovaně (míním pro ně). Někdo
se třeba na něco zeptá, ale očekává jednoduchou odpověď.
Ne každý si vždy uvědomí, že jednoduchá odpověď nemusí existovat.

Také mne to vytáčí. Snažím se tomu předcházet tím, že na náročnost
odpovědi upozorním předem a snažím se tazatele do vysvětlování „vtáhnout“.
Ovšem ne vždy se mi to podaří.

O těch, které zmiňujete jako druhé, už napsala Andělé…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Nemaji zajem to dele poslouchat a tak se snazi zmenit tema. Proste tim davaji najevo, ze uz Vas je to Vase vysvetlovani vice nazajima, uz se o tom nechteji dele bavit. A chapu, ze Vas to nastve, ze se vubec namahat mu neco vysvetlovat, kdyz pak zjistite, ze to bylo k nicemu.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Ano.
Vadí mi to. A raději takové lidi nevyhledávám.
Hlavně, že oni se předvádí a běda, když je
nikdo nevyslechne a skáče jim do řeči, to je
potom „oheň na střeše“.

Špatně nic neděláš – jen vycházíš lidem vstříc,
ale ne všichni to ocení. Že by sis nechal vše líbit
se mi nezdá, nebo ano.

Není s Tebou třeba nuda, a proto Tě míň poslouchají
a přerušují. „Momentální nápad promiň“.

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Dělají, že mají o daný problém zájem. Přitom je to doopravdy nezajímá. Pokud to zjistím, hned komunikaci ukončím. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Chápu, že Tě to vytáčí. Záleží ale na situaci a dokáži si představit i pozici druhé strany…

  1. Nezvládá Tvůj výklad… Začalo to na něj být příliš složité „ztratil se“ a už to vzdal
  2. Někteří „přednášející“ jsou alergičtí i na připomínky k věci typu „mohli bychom to odložit na vhodnější čas – třeba po večeří, či na více soukromí protože to ostatní přítomné nezajímá“ a rozčiluje je to jako vyrušování
  3. Je to příliš podrobné a dotyčného to nebaví (možná mu vysvěluješ i věci, které jsou pro něj samozřejmé)

Nic z toho nemusí být ten správný případ, to budeš muset zvážit sám 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

ivzez: na každou otázku existuje krátká, jednoduchá, snadno pochopitelná nesprávná odpověď. :)

před 2445 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Děkuji všem za příspěvky (i mosojovi). Přinutilo mě to zamyslet se a pomohlo mi to.

před 2445 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

marci, a to ani nepípneš na protest? Jinak je to samozřejmě nejlepší řešení.

před 2445 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

mosoj: opět se u tebe opakuje známá věc: nečteš pořádně otázky. Odpovídám na dotaz dotyčné osoby. Nemám ve zvyku být dotěrný, i když jsem si tu otázku taky kladl.

před 2445 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek