JájsemRaibek

Vysvětlí mi někdo jak na počítači používat mapy?

Teď jsem se dočetl, že seznam.cz nově nabízí tzv. haptické mapy. To je sice hezká a určitě užitečná pomůcka pro nevidomé. Doslovně:(Haptické mapy jsou dostupné na adrese hapticke.mapy.cz, zobrazit je přitom možné tři různá měřítka.)(Aktuálně tedy haptické mapy pokrývají už přes 17 milionů kilometrů čtverečních, v Braillově písmu si je tak možné zobrazit více než půl milionu měst a obcí.)
A nyní k mé otázce:
Tak nějak nechápu jak si v Braillově písmu na oněch stránkách ten nevidomý přečte na monitoru tu mapu?
Nemyslím to nijak špatně, ale fakt nechápu jak pohmatem – čtením placatého monitoru přečte co je tam napsáno?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… při překlinutí na tyto mapy se vpravo objeví popis kde a jak ti jí vytisknou:
"Pro naše uživatele se zrakovým postižením jsme vytvořili mapy, které lze číst hmatem. Kromě České republiky jsou nyní v této podobě dostupné i mapy celé Evropy.

Vyberte si oblast, která vás zajímá, v jednom ze tří dostupných měřítek (malé, střední, nebo velké) a my vám z ní připravíme mapu haptickou.

Tu vám pak při vaší návštěvě rádi vytisknou ve střediscích ELSA a Teiresiás. Můžete si o ni také napsat na adresu stredisko@elsa.cvut.cz či teiresias@muni.cz."
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MlJWvsU_sT0

Další odpovědi
jáára

Oni ji vytisknou a pošlou poštou.