Gestas

Vysílal se film Zítra se bude tančit všude i poté, co Pavel Kohout upadl v nemilost?

Nejlepší odpověď
annas

"Pavel Kohout v červnu 1967 na IV. sjezdu SČSS demonstrativně přečetl Solženicynův protestní dopis sjezdu Svazu sovětských spisovatelů, čímž dovršil svůj obrat v kritika režimu.

Byl spolu s dalšími (Ivan Klíma, Antonín J. Liehm, Ludvík Vaculík a další) podroben stranickému disciplinárnímu řízení.atd. "
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pavel_Kohou­t_(spisovatel)

Takže po roce 1970 byly mnohé filmy ze 40. a 50. let uloženy do trezoru a staly se zapomenuté nebo polozapomenuté.

Až po roc e1989 a později se některé filmy zpřístupnily divákům z tzv. „trezoru na ruby“, aby si mladí udělali vlastní úsudek.

Tak se na DVD objevill film Zítra se bude tančit všude.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:lo3vZdOm-hEJ:25fps.cz/2010/fil­my-patri-lidu-aneb-setkani-s-polozapomenutymi-%25E2%2580%25­9Edilky%25E2%2580­%259C-ceskeho-filmu/+&cd=4&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

:„Naivní agitku Zítra se bude tančit všude opatřil Kohout novým komentářem“

Zdroj: https://kultu­ra.zpravy.idnes­.cz/naivni-agitku-zitra-se-bude-tancit-vsude-opatril-kohout-novym-komentarem-1rd-/filmvideo.as­px?c=A100312_124404_fil­mvideo_jaz

Je pravda, že starší filmy se ukládaly do archivu, novější natočené filmy se rovněž a v 70. letech byly mnohé zakázané kvůli některým hercům, režisérem atd.

Kohoutova díla byla zakázána, ale o filmu se přímo nepíše. Samozřejmě když byl nucen emigrovat, tak film byl nežádoucí i kvůli budovatelským písním.

Rovněž režísér filmu Vladimír Vlček po roce 1968 emigroval do Francie a jeho další osudy nejsou zcela jasné..Zemřel náhle v Anglii, ale pochován je v německém Grünwaldu.

https://www.mvk­.cz/knihovna-online/regionalni-osobnost/?o=290-Vladim%C3%ADr-Vl%C4%8Dek
--

Zapomněla jsem na kult osobnosti. Takže film zřejmě skončil v archivu mnohem dříve, a to v souvislosti se Stalinovým kultem osobnosti a jeho smrtí. .

„Ovšem, když přijdou na řadu komsomolci a Stalin, jde do tuhého“ – řekl Pavel Kohout – odkaz výš.

Další odpovědi
Kepler

Tohle budovatelské veledílo z roku 52 jsem naštěstí neviděl. A kdy vlastně upadl v nemilost? On rád převlékal hubertusy, takže v tom mám hokej. V nemilost, či-li na index, se dostal až během normalizace, zřejmě ale za jiná díla. Některé, později zakázané filmy, se dařilo promítat i v r. 1969. Jak je na tom ten bývalý kovaný stalinista dnes, netuším. Pro mně je to nula.

ivzez

Myslím, že nevysílal.

Také považuji za štěstí, že jsem jej nikdy neviděla
(už ten název odrazuje).

Pavel Kohout? Asi bych nepoužila slovo „nula“, nemám je ve spojení
s lidmi ráda. Řeknu „diplomaticky“, že P. Kohout je jedním z mála lidí,
u nichž nenacházím nic, pro co bych si jich mohla vážit.