Avatar uživatele
KOLMIX

Vysavač pro alergiky

Našemu synovi zjistili alergii na prach a roztoče, tak m.j. doma řešíme otázku, jaký vysavač je vhodný pro hladké povrchy (PVC) i koberce, aby je vysál opravdu důkladně.

Prý jsou nějaké vysavače s dvojitými filtry či co, že nevíří prach v místnosti. Máte s tím někdo zkušenost?

Nebo co ty vysavače s mokrým čištěním?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3925 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
panenka

zde vám posílám diskuzi na vysavač pro alergiky
od Aleš v Pon 02. Bře 2009 12:44:44

Stručné doporučení pro alergiky najdete na:
http://www.proalergiky.cz/…
a konkrétní vysavače si můžete vytipovat v jejich eshopu:
http://www.proalergiky.cz/…

Pokud jsou v domácnosti alergici všichni, asi je nejlepší volbou jeden z doporučovaných sáčkový modelů. Pokud máte k dispozici nealergika, který může bez následků vyklopit nádobu s prachem, volil bych cyklónový (neplatíte za sáčky - cca 50 Kč jeden, vysavač má stále maximální výkon - neucpává se sáčkový filtr, prach v domácnosti neskladujete - nehnije a neplesniví Vám obsah sáčku - než ho po měsíci vyhodíte). Nedoporučoval bych "vodníka" - některá nečistota je nesmáčivá a voda ji nezachytí. A příprava k provozu a čištění je kapitola sama o sobě.
Zastánci sáčkových vysavačů tvrdí, že provozní náklady cyklónových a sáčkových jsou srovnatelné, protože u cyklónových musíte měnit permanentní HEPA filtr - což je cenově srovnatelné. Už ale neuvádějí, že se stejnou frekvencí musíte měnit HEPA filtr i u sáčkových vysavačů, takže peníze za sáčky jsou tak jako tak navíc. A některé cyklónové vysavače mají filtry omyvatelné, takže Vám vydrží dostatečně dlouho (Dyson tvrdí, že celý život).
U cyklónových bych moc neexperimentoval s výrobcem a držel bych se doporučení - kvalitní konstrukce je totiž extrémně důležitá (oproti sáčkovým, které mají velmi jednoduchou a léty prověřenou konstrukci). U nekvalitních "cyklónových" (spíše bezsáčkových) vysavačů není prach dobře separován rotací vzduchu a rychle se zanášejí následné filtry.
Já sám mám pozitivní zkušenosti s cyklónovými vysavači Samsung (starší SC 7030 a současný SC 9560) a velmi negativní s bezsáčkovým vysavačem ETA (Nio 7464).Aleš

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No ja nevim,ale podstata je takova,ze by jste mel uplne zavrhnout kvuli alergii koberce,tak nebudete potrebovat vysavac(usetrite),jak jsem psala o tech rohozich tam je snadna udrzba a na lino staci mop.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Nejlepší je větší hrncový vysavač, má velké vzduchové čerpadlo a výmněnné filtry které jdou vypláchnout.Značku už nevím byl z anglije a prodejnu mněli v Holešovicích pod
národní galerii. Moje přítelkyně s ním byla
velice spokojená.

před 3797 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada