Lorrien

Vyrostu z toho, nebo budu muset čekat až svět kolem mě dospěje??

Tahle je spíše teoretická. A aby to dávalo smysl, tak se Vám přiznám, že je mi 15 (někteří to už i ví). Čtěte prosím dál :)
Neumím se bavit ani chodit s kluky mého věku a s jinými postpubertálními šašky , kteří se kolem mě ochomýtají (věřte mi, zkoušela jsem to), tak jsem si říkala, že by se ke mně hodil starší muž (nebo žena – tak nějak v tom ještě lítám 🙂. Ale musel/a by asi být hodně starší, protože s některými mlátí hormony i ve 30, ale hlavně nevěřím lidem, co se chovají jako puberťáci a důvěra je pro mě to nejdůležitější. Vyrostu z toho(, že chci někoho staršího), nebo budu muset čekat až svět kolem mě dospěje??
Doplňuji:
Dobře, očividně jsem neměla psát, že je mi 15, protože mě berete jako naivní malou holčičku. Duševní růst?? O víkendu jsem si četla o telugštině a o státech jižní Indie, předtím o drogách a jejich účincích, sama od sebe jsem se začala učit latinu a když se nudím, tak se učím anglicky (třeba poslední týden ve škole nic neděláme a všichni se nudí, tak jsem si vzala do školy slovník a knihu od E. A. Poea a začala si ji číst). Když se někomu něco stane, tak se mu nevysměju jako ostatní, ale pomůžu mu. Nebo když si z naší spolužačky dělají šoufky, protože chodí k psychiatrovi, tak se jí zastanu. A na našem „rozlučáku“ se základkou bych se nejradši neobjevila, protože přesně vím, jak to dopadne. Navíc mám svou hlavu a své názory na rozličné věci. A všem se můj přístup k životu líbí a připadá jim dospělý, tak si myslí, že s nimi budu chtít spát, protože si taky připadají dospělí, když někoho přeperou nebo se ožerou… ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Máš hned několik možností: buď z toho vyrosteš, nebo naopak nevyrosteš, nebo se Ti také podaří pospět a změnit na tyhle věci názor.
Takže nechej pracovat čas. Ten vždy pracuje pro nás. Počkej si a uvidíš, co z toho vzejde.
Doplňuji:
Samozřejmě ne pospět, ale dospět.
Nevím, jestli se to tu může prohlásit veřejně, ale toho šotka asi přerazím!

Další odpovědi
mosoj

Řekla jsi to sama již v začátku. „Neumím se bavit“. Bavit se ale neznamená jenom se jít opít do hodspody atd. Bavit se lze i různými koníčky a zájmy.
Je jenom otázkou času, než se seznámíš s někým podobného charakteru.
Zřejmě si dosud měla málo příležitostí , nechce to uspěchat.
Dovedu si představit reakce v tvém okolí. Nevzdávej to, buď svá, slušná a hledej ten svůj protějšek. Úspěch v osobním životě se určitě dostaví a pak Tě budou závidět zase ti ostatní. Moc Tě fandím!!!!!! I při takovémto chování lze být veselá. Na to nezapomínej!

iceT

Smím-li se taky nějak vyjádřit tak můj názor zní asi takto:na vztah v 15 máš dost času,zejména pokud se nechceš angažovat s pubertálními šašky(jak trefně jsi se sama vyjádřila)však tě k tomu nikdo nenutí.Ono se to časem samo poddá a uvidíš,že tě někdo uchvátí a pak bude jedno jestli bude věkově stejně jako ty nebo nebo starší.Teď by chození s někým starším mělo na tebe vliv ne negativní,ale prostě si myslím,že by tě mohl dost ovlivňovat a utvářet tvou osobnost,protože mladí lidé jsou dost tvární a snadno ovlivlitelní a pak bys v budoucnu mohla mít i potíže navázat kontakt s někým jiným,protože bys mohla srovnávat dva rozdílné lidi-zralé a nezralé.

Na školní rozlučku jít nemusíš,když tam nechceš,to není povinnost.

www

Omyl.
Na ten ale přijdeš až časem sama, nikam nespěchej !
Svět kolem tebe nijak nedospěje, nýbrž dospěješ ty sama. Vše začneš vidět poněkud jinak. Chce to jen trochu trpělivosti. 😉
Zkušenost

elvan

Milá Lorrien, to co prožíváš, je kupodivu normální. Použiju otřepané klišé (které časem budeš také používat, neboj :) ) – až se na to budeš dívat zpětně, budeš si říkat „co jsem to proboha řešila“, případně „takové starosti a mou hlavu“, jenže v tomhle věku je prostě „normální“ cítit se „divně“. Kdyby ses tak necítila, teprve potom by to bylo podezřelé.
Možná je jen otázkou času, než potkáš někoho, s kým si budeš rozumět a kdo bude rozumět tobě, na druhou stranu by nebylo od věci se zamyslet, proč vidíš -všechny- kolem sebe jako nedospělé. Občas člověk nechce vidět své vlastnosti a připisuje je jiným (a ještě ho to strašně rozčiluje).
Ale neboj, to bude dobré, čas přináší vývoj. A kdyby to přecejenom nešlo, zkus se poohlédnout po někom, s kým si o tom budeš moct promluvit (nějaký učitel, kterému důvěřuješ, někdo příbuzný, případně psycholog (můžeš zkusit třeba linku důvěry, tam ti určitě poradí)). Tak držím palce a věřím, že vše bude dobré.
Doplňuji:
Milá Lorrien, stále nemám co doplnit, snad maximálně pokud ráda studuješ, nastuduj si sekulární akceleraci, literaturu od Eriksona (Osm věků člověka), přečti si něco od Stanleyho Halla a třeba tě ještě zaujme Filozofie svobody od Rudolfa Steinera. Možná tomu všemu pak lépe porozumíš.

anonym

Duševní růst je možný díky duševní potravě, zde vhodnou potravu nenajdeš otázkou je máš chuť na duševní potravu po které duševně vyrosteš?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hlav­n%C3%AD_strana

jpau

Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že ještě dalších několik let budeš v období, kdy si sice (relativně snadno) budeš moc najít někoho, kdo odpovídá Tvým požadavkům ale nebude to mít naprosto žádnou šanci dlouhodobě fungovat.

Já si jeden čas (docela dlouho) myslel to stejný co Ty a vlastně si to myslím pořád, nicméně mám vedle sebe hmotný důkaz toho, že vyjímka potvrzuje pravidlo 😉 . Uvidíš sama, že (nebude to dlouho trvat) najdeš někoho s přiměřeným věkovým odstupem (třeba ±3 roky), kdo ti bude rozumět a s kým budeš ráda trávit svůj čas.
Doplňuji:
Za odměnu, že jsi doplnila svojí otázku, tak také doplním svojí odpověď 😉 .

Ber to tak, že to tady většina z nás zažila. Já, když mi bylo 14 jsem měl zase web, kam mi chodilo spoustu děvčat (tak cca od 19 do 30 let – super! 🙂 ) a já si na tom – stejně jako Ty na své četbě stavil svojí image (že jsem „vyspělejší“ – prdlačky, samozřejmě 🙂 ) stejně jako Ty na tom co čteš… A to je přesně o tom, teď už jsem z toho vyrostl a nemám potřebu se prezentovat v tom, že tím co dělám jsem lepší než moji vrstevníci.

RyuzakiKate

Tak ty taky? To mě překvapuje, myslela jsem, že jsem snad jediná na světě, která nesnese své vrstevníky, svou třídu a chování lidí… Zkus si najít někoho s podobnými názory jako ty a bude ti lépe… Lidem též nedůvěřuji, stále jen prověřuji a už si dávám sakramentskej bacha, komu co říkám…

kamila44444

VYROSTEŠ.. v tomhle věku, kdy si procházíš pubertou, jsou všechny holky spíše na starší..! to mi věř. Je mi sice 14 a radím ti tady, ale naše učitelka ze zdravotní výchovy nám o tomhle vše řekla.. :)

balic/ka

Normalka někdo si najde kluka/holku vekove rozdílneho 6 let.Neboj neni to nic zvlastniho

Lukasy

Na tom nic neni že holka ma starčiho kluka je běžny rozdil do 10let. Navim starči je aspon zajištěnej a muže tě někam pozvat a tak, někteři sice chcou jen mladou holku na sex, ale tak to muže chtit i ten mladši.Jinak někdo nedospěje nikdy, ja to třeba už vztal a 3 roky jsem neměl s holkou vubec nic žadny vztah, ani sex, libani nic a jsem zpokojenej. Někdy třeba přemýšlim že bych to zkusil, ale pak si to zas rozmyslim protže bych z toho stejně nic neměl.