brabusB

Vyřazení z úřadu práce – zahájení správního řízení

Dobrý den, 6.12. jsem se měla dostavit na ÚP na schůzku, kterou jsem ale předem s úřednicí omlouvala emailem.
Měla jsem na ÚP v tomto týdnu zaslat novou pracovní smlouvu, to se však nestalo, jelikož jsme se nedomluvili na podmínkách.
28.12. mne kontaktovala úřednice, že dojde k zahájení spr.řízení o vyřazení z ÚP.
Můj dotaz zní, zda za prosinec dostanu nějakou podporu či nikoliv a zda je potřeba zaplatit zdr.pojištění, a také co je dalším postupem tohoto procesu?
Poslala jsem na ÚP odvolání datovkou, kde jsem doložila účast na pohovorech – tři dny po termínu, 7.12.,8.12.,9.12., kdy jsem měla dorazit na ÚP – s razítkem a dopisem od jednatele dané společnosti, kde jsem byla na pohovor. Poprosila jsem rovněž o novou schůzku, zatím ze strany ÚP bez odezvy.
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Pepa25

Pokud jste byla 28.12. úřednicí krátkou cestou informována, že DOJDE k zahájení správního řízení o vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání, tak jste dosud zjevně vyřazena nebyla, takže otázka podpor nebo placení zdravotního pojištění je předčasná (do ukončení řízení).
Postup je následující:

  1. bude vám doručeno oznámení o zahájení správního řízení – datovou schránkou, kterou zjevně máte. V rámci oznámení budete mít poučení o vašich právech a povinnostech, především vaše právo na vyjádření
  2. vy se písemně k důvodům zahájení vyjádříte. Nastanou dvě možnosti:

3a) uvedete vážné důvody, které mu bránily ve splnění povinnosti, které úřad uzná
a správní řízení zastaví (nebudete vyřazena z evidence)
nebo 3b) úřad rozhodne o vyřazení.
Pokud jste podkaldy na vaši obhajobu už úřadu zaslala, je možné, že řízení ani nezahájí. V každém případě zatím můžete být klidná, jen si kontrolujte datovou schránku.

brabusB

Rozumím, myslíte tedy, že podporu za 12/23 obdržím či nikoliv?
Děkuji