bauerlukin

Poradíte, jak vypočítat peníze, které dostávám za každou hodinu z práce, tedy za 24 hodin, nikoliv za 8 hodin?

Dobrý den, jednou jsem někde četl, jak si vypočítat peníze , které dostávám každou hodinu z práce. Myslím za 24 hodin ne za 8 hodinovou službu. Nejsem zrovna dobrý počtář. Díky předem

Vypočítání peněz, které dostávám za 24 hodin

Odpovědi
Kelt

Tak se podívej na výplatní lístek a tam máš uvedeno, kolik dostáváš za daný měsíc. Máš to za hodiny, které jsi odpracoval na daném pracovišti. Takže třeba máš 8 hodinovou směnu, 12 hodinovou směnu. Máš tam i přestávky, volno a podobně. Máš tam uvedeno, kolik jsi vydělal hrubou mzdu a kolik jsi dostal na ruku.
A tu částku pak děl počtem hodin za měsíc. Den má 24 hodin, počet dní si najdeš v kalendáři.
Takže když vyděláš například za 160 hodin to je 20 dní po 8 hodinách 20 000 Kč, tak to máš 26,8 Kč za měsíc, co má 31 dní, 27,7 Kč za měsíc, co má 30 dní
29,7 Kč za únor a 28,7 Kč za únor v přestupném roce. je to za každou hodinu , v sobotu, neděli, svátek i dny pracovní.

Edison

OK. A má bejt?

Dochy

Není mi jasné co vlastně chceš. Máš hodinovou sazbu a zajímá Tě přepočet na denní/měsíční? Máš hodinovou sazbu a zajímá tě náhrada mzdy? Netuším co myslíš těma 24hodinama. Ze zákona tuším nikdy nemůžeš mít v kuse 24h směnu. (možná s vyjímkou nějakých kalamit, průserů, havárií apod…)

mosoj

Obyčejné dělení. Doporučuji vrátit se zpět, do základní školy.

Schluker

Jestli spravne chapu dotaz, tak odpoved je: prijem za mesic deleno poctem dni v mesici deleno 24. Tim se dostanete k prijmu za jednu hodinu v konkretnim mesici.