Avatar uživatele
anonym

Vypíná se mi notebook, co mám dělat?

ahoj, můj notebook do včerejška hučel jako startující letadlo, usoudila sem, že je chyba ve ventilaci a vysála sem ji vysavačem, který mmchdm nemá kdo ví jaký výkon. Notebook hučet přestal, ale přijde mi, že teď ventilace nejde vůbec, a že se notebook vypíná z důvodů přehřívání. Je možné, že sem ventilaci vysavačem nějak poškodila nebo kde může být chyba? Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4847 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

to zjistíte velmi snadno, spusťte na notebooku něco opravdu náročného a sledujte co se stane.

zatížit svůj počítač můžete třeba pomocí programu 7-zip

1/ který můžete stáhnout na této adrese http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/komprese/7zip/?g[hledano]=7-zip&g[oz]=9.20 …

2/ nainstalovat

3/ vyhledat v nabídce start 7-zip/7-Zip File Manager … spustit jej

4/ v menu aplikace vybrat menu:Nástroje->Zkouška výkonu …

čekat jak to dopadne, zatímco zkouška výkonu běží a počíta MIPS procesor se zahřívá, ventilátor by měl naběhnout nejpozději do deseti vterin (spise vsak okamzite) jinak pocitac spadne a restartuje se … pokud se v teto zatezove situaci ventilator ani nehne a pocitac spadne, je to na reklamaci. Sam se o opravu radeji nepokousejte.

///

neinstaloval jste nejaky program ktery primo ovlivnuje otacky ventilatoru ? napriklad freewarovy SpeedFan, pokud ano radeji jej zase odeberte

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek