Vypíná se mi notebook, co mám dělat?

ahoj, můj notebook do včerejška hučel jako startující letadlo, usoudila sem, že je chyba ve ventilaci a vysála sem ji vysavačem, který mmchdm nemá kdo ví jaký výkon. Notebook hučet přestal, ale přijde mi, že teď ventilace nejde vůbec, a že se notebook vypíná z důvodů přehřívání. Je možné, že sem ventilaci vysavačem nějak poškodila nebo kde může být chyba? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

to zjistíte velmi snadno, spusťte na notebooku něco opravdu náročného a sledujte co se stane.

zatížit svůj počítač můžete třeba pomocí programu 7-zip

1/ který můžete stáhnout na této adrese http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/komprese/7zip/?g[hledano]=7-zip&g[oz]=9.20 …

2/ nainstalovat

3/ vyhledat v nabídce start 7-zip/7-Zip File Manager … spustit jej

4/ v menu aplikace vybrat menu:Nástroje->Zkouška výkonu …

čekat jak to dopadne, zatímco zkouška výkonu běží a počíta MIPS procesor se zahřívá, ventilátor by měl naběhnout nejpozději do deseti vterin (spise vsak okamzite) jinak pocitac spadne a restartuje se … pokud se v teto zatezove situaci ventilator ani nehne a pocitac spadne, je to na reklamaci. Sam se o opravu radeji nepokousejte.

///

neinstaloval jste nejaky program ktery primo ovlivnuje otacky ventilatoru ? napriklad freewarovy SpeedFan, pokud ano radeji jej zase odeberte