Lucy13

proč se mi v průběhu práce vypíná notebook?

Jsem chvíli na noťase, a vypne se mi a zase naskočí. Zobrazí se mi obrazovka, kde je napsáno, že některé programy nebyly ukončeny. co mám proto udělat? je možné, že mám vir? děkuji
Doplňuji:
vypne, jako když utne 🙂.. hned je černá obrazovka

Odpovědi
vítek

Vypne se ihned? Jako když utne? → přehřívání, jiná závada na HW
Nebo proběhne klasické vypínání?
Doplňuji:
Začal zlobit až teď? Točí se ventilátory? Nejsou průduchy ucpané? Vyloučit nebo potvrdit závadu na HW ,můžeš ty,nebo někdo kdo tomu trošku rozumí, spuštěním operačního systému z CD/DVD nebo z USB flash,vhodný systém je například SLAX,jestli se náhlé restarty budou opakovat,bude vadná nějaká část NTB,pak asi budeš muset do servisu.
Jinak by to mohla být chyba softwarová,ale to by se spíš objevila chybová obrazovka.

SLAX stáhneš tady:
http://www.slax­.org/cs/downlo­ad.php

arygnoc

rýchla diagnostika (vhodná pre laikov):

po vypnutí pohmatom zistite teplotu nb (u ventilátora, na spodnej strane, kde je kryt HDD, najlepšie po zaťažení graf. karty – pustite napr. film), prípadne použite vhodný program na zistenie teploty komponentov (napr. OCCT).
ak je horúci, potrebuje vyčistiť (nehučí ventilátor?).

Skontrolujte nastavenia ohľadne spotreby energie (vypína sa na baterke?)
Nechajte nb skontrolovať na vírusy.

navštívte servis.

www

Jen tip:
Může se jednat o nedostatečný SW pro onu práci, snad i s přispěním nedostatečného chlazení a tím přehřívání PC, malá RAM..
Zkus pracovat na vhodné podložce-se všemi přístupnými větracími otvory PC a aktualizuj používaný SW.

standatura

ňo mě se to někty stává kdyz na majnkraftu zapnu dohlednost veliká vyřešil sem to tak že sem řekl blatlovi a on mi nastavil nejmenší sice se mi to furt seká ale aspon se to nevipíná :/