panenka

Co udělat, aby se mi PC nevypínal?

Dobrý den všimla jsem si že vždy když nejsu na PC tak se mi počítač vypne a já když ho pak chci zapnout musím kliknout na jakékoliv písmo aby se mi znovu zapl.Dá se to prosím nějak nastavit aby se mi nevypínal ? a byl furt zaplí děkuji.
Včera jsem si dělala defragmentaci a 10 krát za noc jsem mi furt vypínal

Nejlepší odpověď
skorcovaz

Start > Control Panel > Power Options
Tak jinak: :)
Zkuste si v Ovladacích panelech (to je v nabídce Start) najít Možnosti napájení, nebo spotřeby, nebo jak to tam je a tam budete mít na výběr „rolety“ kdy se vypne monitor, HDD a pod.. Zvolte možnost „Nikdy“, nebo jak to tam budete mít.. :)

Další odpovědi
mosoj

Při práci se počítač nevypíná ( defragmentace).
Pouze když se na monitoru obraz nemění, tak se monitor uspí aby nedošlo k vypálení panelu od stále stejného obrázku. Hodně citlivé na vypálení jspu monitory CRT který právě vlastníte.

I když monitor zhasne, comp stále pracuje a defragmentace běží.

kablik

panenko, já si myslím, žeje špatně nastaven čas „přechod spánku“ příliš krátká doba, skuste se ale raději zeptat geOrga,
on se ve skutečnosti nevypíná jen usíná, čili přechází do úsporného režimu, pak stačí pohnout myší nebo klepnout na mezerník…