registrovana

Který režim na PC, chci-li mít vypnutý monitor ale procesy dále probíhající?

Který režim na počítači mám vybrat, když potřebuji aby se mi přes noc stahovaly filmy, ale obrazovka nesvítila a počítač byl poměrně „v klidu“ ? A existuje vůbec nějaký takový režim? Díky
Doplňuji:
Díky moc za odpovědi, jo a mám notebook. nejčastěji stahuju z torrentů, a ty se při spánku vypnou jak již bylo v odpovědích zmíněno..

Nejlepší odpověď
Alesh

Marjá panno, a máš ntb nebo normální stolní počítač?

Jestli máš počítač + monitor, tak normálně stiskni tlačítko power na monitoru.
Pokud máš ntb, tak nepochybně na něm bude nějaká klávesová zkratka na vypnutí displeje. Např. na mém ntb je to Fn + F5 (Fn je modré a na klávese F5 mám symbol modrého sluníčka). Opětovným stisknutím téže kombinace kláves displej zapnu.

Další odpovědi
huxa

Z kama stahuješ? Jestliže jsem stahoval z helspy.cz (musíš platit), mohl jsem dát počítač spát a stahovalo dál, jestliže stahuj z torrentů, nestahuje se a jestliže stahuji z uložto-spadne to (vše zatím při režimu spánku)
Nepíšeš, že máš notebook, tudíž bych to asi vyřešil povypínáním co nejvíce procesů a nastavit větráčky na nejtižší chod, který ti nebude vadit ke spánku (lze vypnou, ale nesmíš uvařit PC) a následně vypnout monitor

radce

Nabízí se více režimů, a není snad problém si vytvořit svůj, třeba monitor vypnout po 5 minutách a disk za 5 hodin nebo nikdy…

anonym

napájanie upresniť vypnúť monitor – ostatné voľby: nikdy

Hlada

Na to není potřeba žádný režim. Monitor má síťový vypínač. Do počítače v režimu spánku = vypnutého počítače se nic stáhnout nemůže.

anonym

Já to mám vyřešeno pomocí routru Asus RT-N16, k němu jsem si pořídil přenosný HDD, na oficiálním firmwaru jde stáhnout Download manažer, který stahuje jak torrenty, tak i ostatní soubory, takže klidně vypnu PC a film se mi krásně stáhne.
Výhoda je i vzdálená správa přes webinterface, takže když uvidím v práci nějakou novinku, tak si jí mohu stáhnout na HDD co mám doma, příjdu z práce a můžu se koukat.

BANAN93

já mam normálně spořič černé pozadí s logem WINDOWS XP a to tam běhá asi minutu a pak mi na monitoru naskočí hláška jako při vypnutí – NO SIGNAL a vypne se pak pohnu myší jako klasicky při spořiči a jede – mám to asi na 10 minut když nic nekliknu a nehnu myší, u filmů se mi to nevypíná takže jsem spokojenej

FreeSTONE

Jestli dáš počítači „spát“, tak usne a tím pádem se nebude nic stahovat. Dávat ho do režimu spánku je tedy hloupost.

Nejlepší je použít nějaký program na stahování (např. u ShareRapidu je to ShareRapid Downloader, ten umí po dokončení stahování počítač i úplně vypnout).

Pokud toto nemůžeš, tak navrhuju následovat to, co napsal Alesh: vypnout monitor tlačítkem a dál to neřešit.

Anebo si stahuj jen přes den, když na počítači děláš i něco jiného 🙂

blesk26

A není nejjednodušší ten notebook prostě zavřít? :) … a případně ještě nastavit nějaký šetřící režim, aby ztišil větráčky.