johana 56

Jak vyřešit problém s nastavením data a času na ntb?

Již pár dnů se mně po vyonutí a opětovném zapnutí ntb objeví nesmyslný datum a čas.
Pokaždé provedu úpravy v nastavení,při dalším zapnutí je siteace stejná.Děkuji za odpovědi.

Doplňuji Acer

Nejlepší odpověď
gecco

Nejspíš odešla baterka napájející CMOS BIOSu – je potřeba ji vyměnit…
😉
O jaký jde notes?
_____________­_______
Acer – to je málo informací…
😉
Ale každopádně:

  • pokud je v záruce – reklamace
  • pokud v záruce není, už jej může rozebrat kdekdo, dost často bývá baterka dostupná už po vyndání klávesnice

Další odpovědi
štamgast

Kliknout na hodiny-zmenit nastavení data a času-a tam v záložce čas v internetu kliknout na zmenit nastavení a dát „aktualizovat ny­ní“.

johana 56

gecco
díky,v záruce není,rozebrání klávesnice asi svěřím zkušenějšímu..

štamgast
díky,tohle dělám už celý týden…

gecco

😉
Jasně – já jen, že to není až tak obtížné a není – pokud nějakého šikulu znáš, potřeba platit značkový servis…
😉