Jahoda

Výklad karet.

Právě mám před sebou balíček karet. Chtěla bych se zeptat, jak si mám vyložit budoucnost? Kolik mám vyložit karet a co jaká barva a znak znamená?

Né, že bych tomu zase tak moc věřila, ale ze zvědavosti bych to chtěla zkusit.

Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Terryle

Je lepší spíš vycházet z instinktu a nějak tak z „konvencí“ – kupříkladu každé číslo má nějaký význam… např. eso = jednička, začátek, výhra apod, dvojka = dvojice, pár; trojka = něco osudového (tři sudičky, tři přání, do třetice všeho); šestka = spíš nešťastná, sedmička = šťastné číslo… atd. A pokud máš nějaký oblíbený nebo naopak neoblíbený číslo, tak i to určitě má význam.
Jinak klasika: král = výrazný, asi starší muž (otec nebo starší partner), kluk = mladý muž, chlapec, dáma = nějaká významná žena (matka apod).
Barvy se tuším dají přiřadit i k jednotlivým živlům a jejich vlastnostem:

  • piky / listy = mužský princip, vzduch; nestálost, neklid, duševní činnost, myšlenky
  • kříže / žaludy = mužský princip, oheň; vůle, kreativita, práce, vytrvalost
  • srdce – ženský princip, voda; láska, city a vztahy,
  • káry / kule – ženský princip; země; materiálno – finance, majetek

Chce to kombinovat jednotlivý významy, dívat se na okolní karty… a hlavně se řídit instinktem a tím, co Tě napadne. Karty se dají vykládat různě – třeba nejjednodušeji tři: první je minulost, druhá je přítomnost, třetí může naznačit budoucnosti (nebo to, co od ní čekáš atd).
Jinak se to blbě popisuje, ale spousta výkladů se dá najít na netu – třeba tady: http://www.re­laxia.cz/tarot_vy­klady.htm

Další odpovědi
poa.li

Za barvy a čísla si dosaď své vlastní významy – jaký pocit v Tobě vzbuzují. Můžeš začít třeba se třemi. Např. 1. Současný stav 2. Důvod tohoto stavu 3. cesta ke změně. Fantazii se však meze nekladou. Uvidíš, že Tvé závěry budou stále přesnější. Neboj se si „vymýšlet“

BEAES

Pokud o tom nic nevíš, tak Ti to asi moc nepůjde, chce to malinko nastudovat, mohla bych se Ti mrknout, já vykládám Tarot a Lenormand, zatím se učím, ale docela mě chválí. Chce to konkrétní otázky.

anonym

http://www.ze­nax.cz/vyklada­ni_karet_aneb_chce­te_znat_svou_bu­doucnost_3780­.htm

GM

Souhlas s BEAES, před tím než se začneš učit vykládat karty, bys měla nastudovat alespoň něco o živlech a energiích.

Korelice

Já tomuhle moc nevěřim. "D