Vydrží solární panely na domě mrazy nebo se musí sundávat/zakrývat přes zimu?

Jde mi o to, že by je mohl mráz třeba znehodotit a solární panel by ztrácel účinost nebo úplně přestal vykazovat svůj efekt? Možná by jej mohl i fyzicky poškodit a panel by prasknul?

Jaká je jinak třeba údržba u solárních panelů?
(déšť jestli třeba nesnižuje nabitou energii v panelech, silný vítr jestli se musí opravdu pořádně zabudovat, velmi vysoké teploty – mu asi nevadí)

Odpovědi
Drap

Panely jsou konstruovány tak, aby mohly být venku celoročně. Ideální je pro panely jasný den a ostré slunce. Každé jiní počasí o něco jeho účinnost sníží