Hufnágl

Vyčistil nebo vyčistí náš oblíbený premiér pan Babiš Augiášův chlév?

Nejlepší odpověď
autacek

Především to vypadá, že díky zcela nekompetentnímu postupu dostal náš stát do takových případných budoucích problémů, které se budou moci řešit dlouhá léta ve Štrasburku a můžou zapříčinit, dle vyjádření ministryně financí, i státní bankrot.

Další odpovědi
anonym

Hnutí ANO je důkazem toho, že politika typu ,,vyčistíme ten chlév" nebo ,,budeme to dělat jinak a lépe", se dle mého názoru prostě neosvědčuje. Nehledě na to, že tento experiment již v základě nepřináší nic nového, protože spoustu členů jsou bývalí kariéristé za dob socialismu. Neříkám, že neudělali pár dobrých kroků, ale převažuje zklamání a kritické dojmy.

led

Nič nového sa na politickej scéne nekoná. Ak „politické“, skôr by som povedala zištné záujmy jednotlivcov, niekedy v prevleku za politickú stranu, prevládnu nad záujmami a životnými potrebami spoločnosti, vznikajú aj silné trenice meniace sa až do smrteľného boja s podpásovými zradnými údermi a chvatmi, keď sa pred ústa neberú žiadne diplomatické obrúsky.
Zlé je, keď aj v situácii, keď horí strecha nad hlavou, (súčasná pandémia) stále sa nachádzajú ľudia, ktorí nedovidia ďalej, než do vlastnej peňaženky.
Ani bájny Herakles v tejto situácii nedokáže vyčistiť Augiášov chliev, pretože sa mu nedostávajú sily na ochranu vlastného zdravia a súčasného kopania kanála na vytvorenie „kanalizácie do chlieva“.
Autaček vo svojej odpovedi vidí len hnoj v Augiášovom chlieve, nevidí však príčiny vytvorenia tohto hnoja.
Treba si uvedomiť, že keď sa rúbe les, lietajú triesky a kto im stojí v ceste, tomu môžu aj ublížiť.

DoTazatel

Jsme na tom ještě dobře. Totiž jako na něco takového jako epidemii/pandemii – nebyl připraven fakt žádný stát na světě. Jen se stačí podívat na statistiky a novinky z jiných zemí.

Jako podle mě si vláda počíná celkem obstojně a byť fakt nejsem příznivcem nikoho v politice (vážně nikoho, žádné strany), tak si nemyslím, že by si někdo počínal líp než současná vláda – podle toho jak „znám“ ty ostatní, co tam jsou.
Ti kdyby byli ve vládě, by o koronaviru hlavně jen diskutovali, o tom co a jak by se mělo dělat. Babiš alespoň něco dělá a snaží – celkem mu to jde (neříkám, že nebyly chyby).

Jestli to zvládne nebo ne…? podle mě to zvládne každý stát – každý se s tím nějak popásuje, ale otázkou je jak, jak dobře, jak rychle, jaké budou škody a celkové následky, atd… (Ve vládu důvěru tak úplně nemám – jakou bych neměl ani v žádnou jinou, kdyby tam jiná byla – ale fandím jim ať to zvládnou a ať se jim daří).

Edison

Specialista Auťáček promluvil… Se divim, že nejsi ve vládě a neřídíš to. Nebo seš jen „po bitvě generálem“?

Mc Merkurion

… mně by zajímalo, na čem jede, musí to bejt dobrej matroš, když dokáže vyplodit takový nesmysle plný nenávisti …

Pepa25

V čem je to nesmysl? Že bude mít stát problém ustát situaci, protože nemá rezervy, protože rozhazoval, kde se dalo, je přece všeobecně známý fakt …

Mc Merkurion

… asi mluvíš vo něčem jiném, nějak jsem si nevšiml, že by psal vo rozhazování, a nejde jen vo tudle odpověď, ale vo všechny jeho otázky a reakce …

Hufnágl

Chtě nechtě, musím s tebou souhlasit. ale výjimečně. 😁