Avatar uživatele
COVERENDER

Výchova dětí

Navrhuji malou výměnu názorů ohledně usměrňování dětí. Co delate se zlobivými dětmi, jak je trestate? Zabírá u vas nějaké to plácnutí po zadku, slovní domluvy a nebo zákazy televize, počítače atd...?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4713 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
panenka

u nás na děti zabíra když jim to řeknu, ale už se i stalo že mě na poprvé neposlechly.když neposlechnou na podruhé a to už se zvýšeným hlasem pak nastupuje manžel který jim to řekne tak že jim to zopakuje zeptá se jich zda mě slyšeli co jsem jim řekla a když neposlechnou před ním a neudělají to pak jim dá na zadek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standaQ

Tak to je strašně těžký takto ´obecně´ radit...

Já mám 8 letou dceru a mohu říci, že při její výchově se důsledně, což se mi nedaří :-) snažím např. o toto:
- aby případný trest byl vždy zasloužený, aby si to i ta děcká hlavička uvědomila, že trest byl ´spravedlivý´
- upřednostňuji slovní domluvy s poukázáním na ´nespravedlivost´ jejího jednání vůči rodičům..., jak by to vypadalo, kdybychom se my rodiče chovali stejně jako ty
- když už musím plácnout, tak výhradně na zadek
- když už nějaký zákaz, tak ale důsledně dodržet
- zákazy televize či počítače mohou někdy fungovat, ale nemělo by se to stát ´pravidlem´

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Hrozně záleží na věku a povaze dítěte ale také na tom, co provedlo nebo provádí.

Mám pedagogickou školu, takže teorií jsem si vyslechla hodně. Teď jsem rodič začátečník :) Mám téměř dvouletého syna a teprve teď vidím, nakolik je to opravdu v praxi - té domácí - jiné než v knížkách.

Snažím se především nejednat v afektu, což je neskutečně těžké.
Většinu věcí, které dělá dítě špatně se snažím především vysvětlit, proč je to špatně. Tedy pochopitelně, je-li to vysvětlitelné dvouletému dítěti.
Zákazy jsou v našem případě ještě jako trest nepoužitelné, dvouleté dítě nechápe, proč by kvůli jedné věci nemohlo dělat jinou.
Nemám nic proti tělesným trestům, pokud jsou přiměřené a spravedlivé. Tedy tělesným trestem myslím ono zde již zmíněné plácnutí, nikoliv bití hlava nehlava. Naopak, neposlechne-li dítě po několikátém napomenutí, pak je to ten nejsrozumitelnější způsob.

Osobně si ani nemyslím, že je nutné měnit nějak zásadně způsoby usměrňování. Mezi extrémně tvrdou a extrémně liberální výchovou je celá škála možností. Co je potřeba změnit je postoj k dítěti. Dokud bude dítě rodičům naobtíž, pak je úplně jedno, jakou metodu zvolí.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy