Ivca36

Kde mám hledat pomoc, když po rozvodu nezvládám sama výchovu čtyř dětí?

Jsem rozvedená, mám tři děti z manželství a čtvrté s přítelem, který mě opustil ještě v těhotenství a určení otcovství je stále u soudu, i když malému je již 20 měsíců. Chtěla bych se zeptat, mohu podat nějaký návrh k soudu, když se cítím na pokraji psychických sil a otec dětí mi tvrdí, že výchova dětí už je jen moje starost a on má svůj život.Pomoc na odboru péče o dítě jsem hledala již před rokem a znovu letos v srpnu, ale bez úspěchu, prý nemohu nic. Tak asi jen trpět dokud to vydržím. Moc by mi pomohla třeba střídavá péče alespoň u synů, s dcerou problémy nejsou a je jí už 16 let. Ale před rokem otec dětí prohlásil, že je proti střídavé péči. Dřív si bral děti častěji, teď je to hodně málo, protože ví, že to nezvládám a tím mě trestá za rozvod. Nejhorší pro mě jsou prázdniny, protože opravdu nemám nikoho, kdo by mi na chvilku pomohl, tedy ani rodiče ani sourozence. Moc děkuji za radu, nevím na koho se obrátit, ale asi se s tím opravdu nedá nic dělat, do ústavu děti nedám.
Doplňuji:
Po odpovědích bych na doplnění uvedla, že v žádném případě nechci, aby se bývalý manžel staral o 4.dítě, o tom nikdy nebyla ani zmínka, jedná se pouze o jeho tři děti. Na chůvu nemám peníze, pobírám rodičovský příspěvek. Ke sportu nemají kluci vůbec vztah, dříve starší hrál fotbal, ale bylo to z donucení. Problém je i v tom, že děti nic nebaví, jsou převážně doma v malém bytě a zlobí. Těžko nutit chodit na nějaký kroužek, když nechtějí. Já rodiče nemám, děti nikdy nepoznaly, co to je „rozmazlování“ babičky či dědy. Rodiče bývalého manžela jsou rozvedení, oba alkoholici. Nemám ani sourozence. A jak jsem psala, že otec si děti dříve bral více, tak to bylo než začal žít s přítelkyní a ne dokud jsem měla jen tři děti.

Nejlepší odpověď
kropitko

Vydržte,ženská toho vydrží vážně hodně. Máte finanční problémy??

Promluvte si s dětmi,komunikujte s nimi,,nebojte se říct jim o pomoc, ať vám klidně pomohou.. Nebojte zvládnou to,,
Vím není to jednoduché,ale nesmíte propadat panice. Bude to dobré. Jen do vašeho života musí vnést disciplínu,bude to chvíli trvat,ale za chvíli si na nepřítomnost partnera zvyknete. A vše půjde jak po másle…
Pokud je jejich otec nechce,tak se s tím nedá nic dělat. Jste postavena do role,kdy to musíte zvládnou vše sama,není to jednoduché,ale dá se to. Držím palečky,,

jo a když bude hůř,tak vyhledejte pomoc psychologa,,,je potřeba o problémech s někým mluvit,,to vám určitě pomůže..
Doplňuji:
leraku,já nevidím důvod proč by se otec neměl starat o svoje tři děti?? Myslím,že pani nechce aby se staral i o to čtvrté?! A ani nevidím důvod proč by se chlap neměl starat o svoje tři děti kvůli tomu,že má dotyčná čtvrté dítě s někým dalším. To je to samé,jako kdybych já teď řekla,že mě moje děti nezajímají,jelikož jejich otec si v novém vztahu upíchnul další!!Nebo jak jste to myslel????

Další odpovědi
aramah

No já bych to řešila chuvou.Pro to nejmenší.Kluci bych dala na sport ať se vyřáděj.Vemte to tak že nejste jediná.I když promiňte jsou věci, kterým už asi nikdy neporozumím.

BEAES

Vaše situace je oprvdu špatná, v dnešní době se sama starat o 4 děti je určitě úmorné. Ale musíte si poradit, sice nevím kolik jim je let, ale i tak kluky nahlaste do kroužků a třeba do turistického, tam se chodí na výšlapy v sobotu a o prázdninách. V každém městě byl měl být Dům dětí a mládeže, tam o hlavních prázdninách bývají příměstské tábory- děti jsou tam od rána do odpledne a dělají tam různé aktivity. Pokuste si najít kamarádku, třeba vám s nejmenším pomůže. Nejhorší je, že se ex ani tak nemstí vám, jako těm dětem, které za nic nemůžou. A o kluky nemá zájem ani babička s dědou?

hanulka11

Je divné že píšete,že děti nic nebaví.To neznám vnuk /9 let/má tolik zájmů a zálib ,že to ani nestíhá . Když k nám přijde hned bez řečí s čímkoli pomůže, ať je to venku okolo kytek v zahradě, okolo domu.Doma nadobí, drobný úklid. Bere to jako zábavu a má radost, že mohl pomoci. Nevím kde se stala chyba , to už se musí v dětech pěstovat od mala ,aby se jen tak nenudily.Od toho už je pak jen krůček chytit se nějaké party. Vždyť je tolik zábavy, knížky ,kreslení, můžovu vám pomáhat, luxovat, utírat prach, prostě takové věci co sami zvládnou a tím vám i pomohou. Musíte je pochválit , poděkovat a ne se dívat jak se nudí a nic je nebaví. Je třeba si s nimi sednout a probrat celou věc .....jste rodina a ta má fungovat celkově a ne aby vy jste byla uštvaná a oni znudění. Přeji vám pevné nervy a nebojte se půjde to jděte na to chytře.A hlavně ti starší vám musí pomoc s tím nejmladším, vzpomeňte si jak to vždy fungovalo, v rodinách kde bylo více dětí.

V žádném případě jsem se vás nechtěla nijak dotknout , ale píši to jak to cítím

lerak14

máte tři děti a dokud jste nemněla 4 tak se o vás jejich táta staral ale proč by se mněl starat o další nedivte se že se brání po třech dětech si nechat udělat z blbosti 4 je váš problém tak te%d dělejte co umíte

benaja

Vážena paní,život je jak vidíte velmi složitý,asi bude nejlepší jenom se znovu domluvit s otci dětí o pomoci s výchovou dětí nebo jejich partnerkami?Dů­ležitá je též promluva s nimi,bez emocí snad jsou to slušní lidé,držím palce.