Radík

Střídavá péče

Dobrý den, chtěl bych se zeptat? Rozešli jsme se s přítelkyní a máme spolu dvouletého syna.Soudně zařídila aby byl svěřen do její péče, i když jsem to těžce nesl,překousl jsem to. Platím jim řádně peníze na kterých jsme se domluvili a beru si ho na víkendy, mám ho strašně rád a on mě taky je to na něm vidět.Ale mamince začíná vadit,že je mu se mnou dobře,proto mi řekla že mi ho bude dávat méně.To mi docela vadí.Nemáme soudně udělaný návštěvy nic. Proto jsem jí navrh že bychom udělali střídavou péči,mě by to velice vyhovovalo,jsem OSVČ. Mohl bych se tomu přizpůsobit ona určitě taky ale nechce o tom ani slyšet. A proto se ptám mám o to usilovat? Je to pro to díťě dobrý nebo ne? Zapoměl jsem dodat že mu budou teprve tři roky tak jestli je to ňějaký problém? Vážně o tom teď přemýšlím,mám ho strašně rád a nechci s ním být jen tak málo,ale věnovat mu veškerý svůj čas. Velice děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
kropitko

Jestli jste schopnej se o něj postarat,tak proč ne,teď když je malej,tak je to pro něj lepší,než kdyby chodil do školy,ale měl bys te to pořádně promyslet. Ono to uteče a půjde do školy,tak jak to bude dál. ?, No a až to promyslíte,tak si podáte návrh k soudu na úpravu styku k nezletilému dítěti.

Další odpovědi
Miroslavst

Ke Kropítkovi jen doplním, abyste navíc ještě zapřemýšlel nad tím, co by nejen pro vás, ale i pro vašeho syna bylo lepší. Zda omezit styk, ale pozor neomezovat tak, aby na vás úplně zapomněl nebo prát se o něj s bývalou ženou, kdy následně ona by mohla iniciovat u syna nenávist vůči vám. Ano, známe takové případy a než se nadějete, syn bude velký a sice to pak pochopí sám, že to bylo naschvál, ale zase budete litovat oba.
Hold je malý, nic nechápe a pokud je mu vštěpováno, že vy jste ten zlý, tak nebude chtít s vámi nikam jít. To opravdu chcete?
Je to sice ten katastrofický scénář, ale bohužel dost častá realita. takže zvažte opravdu veškerá pro a proti.

NickD

Nárok samozřejmě máte.Bohužel jsou děti v těchto případech velmi často používány jako nástroj k vydírání druhého rodiče.
Vše pečlivě zvažte a zažádejte o změnu.Bohužel platí co je psáno,to je dáno.Nechte si do rosudku uvést i kdo bude děti vyzvedávat ze školky,atd. Jinak se vám určitě stane,že děti a informace o nich takřka nezískáte!!!!
Přeji hodně štěstí.
Tyto stránky vám snad pomohou v případě vašich dotazů a odpovědí.
http://www.ta­tacom.cz/jakna­to.aspx

eva

Pokud bydlíte ve stejném městě,tak by se o střídavé péči dalo uvažovat.Pokud ale ne,tak si aspoň podejte návrh k soudu na úpravu styku s dítětem.Potom už si maminka nebude moct poroučet kdy si ho vezmete a kdy ne.My to tak máme s bývalým manželem už 8 let,ten ale na rozdíl od vás věčně nemá na syna čas.Naštěstí mu to nevadí,protože má tatínka náhradního 🙂 a ten mu zcela vyhovuje a mají se rádi.