AAmila

Jaký styl výchovy dětí upřednostňujete?

Odpovědi.cz mě zacaly nějak bavit a tak jsem přemýšlela nad další otázkou.
Napadlo mě jaký styl výchovy dětí upřednostňujete?

Nejlepší odpověď
klumprt

Který styl před kterým?

Chci u svého synka (20 měsíců) podporovat zvídavost čili chuť přicházet věcem na kloub. Za tím účelem ho stavět před různé hádanky. Chci v něm podpořit samostatnost, čili schopnost řešit problémy svépomocí. Za tím účelem ho nechat překonávat různé překážky. Chci aby byl společenský a veselý, proto vymýšlím různé legrácky, mluvím s ním, neschovávám ho před lidmi. Chci aby měl rád pohyb, proto se budu snažit s ním provozovat rozmanité aktivity, i když sám jsem v tomto směru celkem líný. Nechci, aby z něj byl rozmazlený fracek, pročež mu nevyhovím ve všem, co si zamane a občas sprostě ignoruji, že se vzteká nebo pláče.
Takhle vidím roli fotra.
Role maminky spočívá v tom, že syneček najde vždycky ten přístav, kde dostane papání, pohodlí a trochu toho rozmazlování.

Další odpovědi
anonym

Jak se to vezme hlavně, že jsou oba rodiče spolu a ne rozvedení…

gecco

Vzdělávání, informování, vysvětlování…
😁
Vzdělaní a informovaní lidé se nechovají jako imbecilní a infantilní kreténi…
😁

Drap

Nechávám je růst jako dříví v lese. Nejlepší učení je vlastní zkušenost a nejlépe vychovává život sám.

dudu

Nám se jednoznačně osvědčila výchova vlastním příkladem a stoprocentním plněním daných slibů.

pucipuci

Jako bezdětný jsem chtěl mít spartanskou výchovu u svých dětí,ale nějak to nešlo podle představ. Otec plánuje -dítě mění. Ale já měl docela volnost a rodiče mi věřili,tak jsem doufal,že to přepošlu dál.Ale nějak se to povelo jednou,podruhé se to vymstilo a u třetího potomka to je tak půl napůl.Hold každý človíček je osobnost a jak vidím,výchova v tom má pramalý vliv. (Neříkám že žádný,to pozor.Příklady táhnou,to je bez debat,v dobrém i ve zlém).