dust8

Výběrčí daní fungují na principu, když nedáš daně, tak dáš nějaký majetek?

Odpovědi
Edison

Ne. Když nemáš na daně, tak jdeš do konkurzu a v něm ti majetek zfendujou. Čili.. nedáš… zeberou.

DoTazatel

Dneska neE (už nechodí výběrčí daní od domu k domu a nevybírají přesně stanovenou částku). Daně se „automaticky“ odečítají ze mzdy, ze zisku nebo z prodeje… (skoro) vždycky při jakékoli oficiálním přesunu peněz.

Když nemáš práci (ale musíš odvádět povinné daně), tam musíš na ÚP, kde to za tebe odvádí stát (sám sobě – protože to jsou daně – i když to jde pak jinam, ale přesto to jsou daně) a snaží se ti najít práci, abys mohl tady ty kraviny odvádět.

Majek by ti někdo zabavil v případě dluhů (exekutoři) nebo vyvlastnění (jehož hodnotu bys dostal v penězích).

DoTazatel

Popř. ještě za školáky to dovádí stát (do 26 let).

Rokio

Edison: Promiň, Edisone, ale neříká se zeberou, nýbrž seberou.

Edison

Ty si říkej cochceš… Já říkám Zeberou! 😁

DoTazatel

Valašsky ano. :P