vagonik

Nemáte někdo prosím tip na osvědčený, delší dobu používaný model termosky?

Nemáte někdo prosím nějaký osvědčený, delší dobu používaný model termosky?
Vyzkoušel jsem jich už asi 5 různých cenových tříd, a buďto:
Teče z toho cvakacího uzávěru, nebo
teče i z toho necvakacího uzávěru (Decathlon), nebo
se rozpadne to vrchní víčko většinou slepené z plastu a nerezu, nebo
mizerně izoluje, nebo
různé kombinace problémů výše.
Posledně jsem koupil v Alze model za asi 1800, a opět tekla.
Na ceně mi tolik nezáleží, ale už bych rád konečné řešení termoskové otázky.
Děkuji moc za tipy.

Odpovědi
Hlada

Za nejlepší z hlediska izolace považuju naše skleněné s plastovým obalem a šroubovacím uzávěrem. Nevýhodou litrových je křehkost. Vložky se už nevyrábějí. Všechny kovové izolují mnohem hůř. Čím menší, tím horší. navíc od kovu chytá nápoj pachuť. Výhodou je nárazuvzdornost. Tečení není častá závada. Je potřeba zjistit, co je křivé.

aliendrone

Tvé problémy s klikacími (pokud nejde o výrobní zmetek) plynou nejspíše ze špatné údržby. Nejčastější 2 příčiny:

  1. slazené nápoje

Pokud dáš do termosky slazené kafíčko, tak po čase se v uzávěru nahromadí TOLIK cukru, až přestane těsnit.
2) lógr
Někdo si dá mletou kávu rovnou do termosky (aby se mu káva déle louhovala). A lógr se o5 přirozeně zanese mechanismus, který pak řádně netěsní.

Musíš ČISTIT, to je celé. 😁

BTW – za ideální považuji skleněné (vakuové) v KOVOVÉM obalu. Plasty mají tendenci při pádu praskat. Kov navíc je více „IN“, pokud máš třeba (na zakázku) rhodiovanou se zlatým monogramem, budeš na pumpě (až budeš požírat svačinové rozpeky a místo tamní bryndy popíjet z ní vlastní pití) za frajera víc, než když přijedeš Medvědem. 😉 🙂