nyjono

Vy z vás, kteří nebydlíte kousek od hranic, jezdíte někdy za nákupy do zahraničí?

Třeba známá z Pardubic plánovala jet nakoupit oblečení do Itálie, že tam jsou šaty ve výprodeji za pár set – cesta autem.
Jiná známá z Trutnova zase zvažuje si udělat radost v Gratzu nebo Budapešti – cesta vlakem.
Tak mě napadlo, jak snadné nebo obtížné je cestování MHD, v zahraničí, pokud neznáte jazyk?

Odpovědi
jáára

Z Hradce Králové do Polska, vlakem, autem nebo autobusem není problém. Nebo když mám cestu kolem, Tak Rakousko nebo Německo, tak si zajedu klidně 50 – 100km autem navíc. Vyloženě jezdit za nákupy dálky, asi nesmysl.

Ametyst

V Británii nakoupím velmi levně knížky a nějaké potravinové speciality. Pak už se mi do kufru nevejde nic při tom směšném váhovém limitu. V síti charitativních obchodů se dá levně pořídit velmi kvalitní oblečení. I letušky nakupují oblečení v Londýně.