colour.clash

Může mi vuvuzela poškodit sluch?

Dobry den, vcera me muj otec vystrasil nahle vuvzelou, kterou mi zatroubil do ucha. Nyni mam strach, zda se mi nemuze poskodit sluch?

Nejlepší odpověď
marci1

Zřejmě jen pokud bys zvuk z vuvuzely poslouchal delší dobu, cca 10 minut. V tom případě je možné poškození sluchu. Vuvuzela vydává zvuk 130 decibelů, což je již práh bolesti.
„Negativní vliv trumpet je nesporný. Práh nepříjemného poslechu je individuální, u někoho může být již na osmdesáti decibelech. Práh bolesti je okolo 130 decibelů. Záleží i na frekvenci zvuku. Čím je vyšší, tím je účinek zhoubnější,“ řekla iDNES.cz Olga Bendová, primářka Sluchového centra v Praze." ☹

Podrobněji ve zdroji :
http://ona.id­nes.cz/vuvuze­ly-nici-sluch-utoci-decibely-jako-motorova-pila-poslechnete-si-1kf-/zdravi.aspx?c=A100616­_220427_zdravi_pet