Lotr2008

Vtipkujete o své smrti?

Mířím tím spíše na starší uživatele, kterým již Smrtka pomalu klepe na dveře. Já o své smrti vtipkuji rád, dokonce i před vnoučaty. S mojí cukrovkou, nemocným srdcem, obezitou a bůhví s čím ještě plus s mým věkem bych se ani nedivil, kdybych dostal srdeční zástavu třeba zítra. Proto to beru s nadhledem a vtipkuji o tom, jinak bych se z toho asi zbláznil. Vnoučatům tím aspoň ukazuji, že se smrti nebojím a trochu je na to i připravujji, na smrt jejich dědečka.

Odpovědi
led

Vtipkovať sa dá aj o vážnych veciach. Prirodzene vtipkovať na pohrebe je nevhodné, ale niekedy aj humor pomáha v žiali (v smútku).
Smrť je neoddeliteľná súčasť života, jeho ukončenie, rovnako ako aj narodenie (+9mesiacov)
Čas nášho života máme vyhradený.

Rokio

Ne. Je to nevhodné. Navíc ani nevíme, co je po smrti.

VaclavZeman

Nevtipkuji, Lotre. Je to bohuzel skutecnosti a muj konec je kazdym dnem blize a blize. S vasimi chorobami se ztotoznuji, vyjimkou je nemocne srdce, ale ja zase mam oproti Vam dnu. A navic nemam nikoho, kdo by po me truchlil. Ale to je asi dobre. Clovek by si mel uzit zivot zde na zemi a ani sam nevim, kolikrat jsem utekl hrobnikovi z lopaty. Dvakrat me srazilo auto, na hokeji jsem mel otres mozku a jednou, kdyz nasi jeli sestrou na chatu a ja – liny parchant – odmitl jet, tak tehdy nabourali. Hadejte, jakym zpusobem… misto, kde bych normalne sedel ja (ale nesedel, protoze jsem byl doma a valel si sunky) bylo cele promackle. Jedine a pouhe toto misto, protoze do auta nekdo vjel ze strany obrovskou rychlosti. Kdybych tam byl, byl bych mrtvy. To jsou holt veci mezi nebem a zemi. Dekuju.

Ametyst

O své smrti nevtipkuju, ale vidím, jak sem s halloweenem tenhle zvyk vysmivat se smrti, přišel. My máme Den památky zesnulých, Dušičky, a je to důstojný svátek. Halloween důstojný není.
Neodsuzuji ani jedno, ani druhé. Jsou to dva různé světy.

Dochy

Jen jemně. Např. i po nějakých dost vážných zdravotních problémech lékaři nezjistili příčinu… Takže podle všeho „zemřu naprosto zdráv“ 😉

Kelt

Děti, nemůžete si hrát potichu?
My si hrajeme s dědečkem.
Já jsem říkala, že tu rakev nebudete otevírat.

led

Ametyst, pôvodný Halloowen nebol vysmievanie sa smrti, ale práve naopak, bol to deň, keď mŕtvi dostávali „opušťák“ a stretávali sa so živými. Bol to starý keltský zvyk, ešte pred príchodom kresťanstva na Britské ostrovy.
To len komerčná „Amerika“ z tohto sviatku mŕtvych spravila komerčnú zábavu. A vplyvom amerických firiem sa to pretláča aj do Európy.
V prvom rade ide o zisk podnikavcom a nie úcta k zomrelým, ako bol pôvodný zámer Halloowenu.
Podobné niečo sa stalo aj s Oslavami na sv.Luciu, kde sa pôvodne kresťanský sviatok zmenil podľa švédskeho zvyku na „chodenie bosoriek zahalených v bielych plachtách po chalupách“, aby odháňali nešťastie z domu. https://www.bys­tricoviny.sk/ti­tulka/tradicne-zvyky-sviatok-svatej-lucie/

Lotr2008

Rokio: Proč je nevhodné vtipkovat o vlastní smrti? Kdybych vtipkoval o smrti vnoučat, tak prosím, ale o svém vlastním životě či spíše neživotě si můžu vtipkovat, jak chci, a nikoho by to nemělo pobouřit. Naopak by se to mělo brát jako pozitivum.

Rokio

Lotr: Život a smrt je velmi vážné téma. To už je podle mě lepší vtipkovat na pohřbu. Tomu mrtvému už je to jedno. Když ale člověk žije a dělá si srandu ze své smrti, tak je to ještě horší než dělání srandiček na pohřbu. To je můj názor.