Lenka.S33

Vstupní prohlídka u jiného lékaře

Dobrý den, potřebuji si zajít na vstupní prohlídku u jiného doktora ohledně nového zaměstnání, protože svého praktického lékaře mám daleko, tam kde jsem bydlela před odstěhováním. Je možné si vyžádat na dálku výpis pro vstupní prohlídku u jiného lékaře popř. poslat? ( Zaměstnavatel nemá firemního lékaře)

Děkuji za případné odpovědi 🙂

Odpovědi
Ametyst

Samozřejmě. Bývalý doktor pošle zdravotní dokumentaci na adresu, kam si řeknete. Mě se můj praktický lékař ptal emailem na svolení k tomu, aby poslal moji zdr. dokumentaci novému praktikovi v novém bydlišti.

Filip84

Vstupní prohlídku do čeho? Do pracovního poměru? Nebo do služebního poměru ke státu? Vyjadřuj se pregnantně, prosím, právo není harmonika, aby na ni hrál každý, jak se mu líbí! 🙄 Je pregnantní a malicherné.

O tom, u kterého lékaře vykoná zaměstnanec vstupní prohlídku, rozhoduje zaměstanavatel. Pokud je to zaměstnavateli jedno, pak Ti ji vykoná každý praktický lékař pro dospělé, každý pracovní lékař a prakticky každá nemocnice.

Budeš k tomu potřebovat výpis ze zdr.dokumentace svého registrujícího praktického lékaře. O ten ho požádej a požádej ho, aby Ti ho poslal poštou. V tom nebývá problém, jenom počítej s tím, že zaplatíš lékaři nějakou stokorunu navíc na frankovné, a že se tím celý přijímací proces zdrží.