zjentek

Všimli jste si, že na serveru poradte.cz nemusí být v „otázce“ otazník a funguje to tam?

Tomu říkám ústavní svoboda! ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Tam nejsou tak úzkostliví, mají tam pár jednoduchých pravidel a funguje to výtečně. „Otázka“ tam není otázka, ale téma problému. Nikomu tam nevadí opakování otázky (duplicita) ani řešení domácích úkolů. Když náhodou šlápneš vedle, často nejprve dostaneš upozornění, ale nesmažou tě. Netolerují sprosté chování, to je v pořádku. To netoleruju ani já a nahlašuju to i zde.

Další odpovědi
anonym

Oni se tam zjevně trochu snaží nelézt vlastním uživatelům na nervy a to se pochopitelně vždy shledá s pozitivní reakcí 🙂

Nějaká pravidla jsou vždy dobrá, ale jejich stanovení chce prostě smysl pro detail, empatii a řekněme schopnost ta pravidla ve správný okamžik i vysvětlit aby uživatel neměl jen pocit že ho buzerujete, a to tady prostě nefunguje, největším dokladem necitlivého přístupu k uživatelům bez empatie je právě mazání otázek bez jakéhokoliv varování/upozornění a možnosti otázku třeba přeformulovat.

ivzez

Chodím tam i sem a každý web má svá pro a proti.

Tam záleží na obsahu dotazu. Není požadována forma
„otázka – odpověď“, je více možností se do otázky vrátit
a doplnit další informace potřebné pro odpověď.

Fungují tam moderátoři, téměř vždy je přítomen alespoň jeden.
Nemám-li už možnost se do otázky vrátit, mohu poprosit o doplnění
nebo úpravu moderátora.

Netolerují se opakované otázky a většinou ani úkoly nebo soutěže.
V případě úkolů odpovídající často požadují spolupráci tazatele. Ti
rozumnější úkol nevyřeší, ale nabídnou směr a následnou kontrolu.

Netoleruje se sprosté ani vulgární chování a bezdůvodné urážky.

Ale – jak už jsem napsala – každý web má svá plus i mínus.
Tam chodím spíše pro odpovědi, sem spíše za komunitou.

Lgee

Otazky se tam mazou furt tohle je proti tomu.raj

magorvkleci

Ne, nevšiml jsem si, že na serveru „poradte.cz“ nemusí být v „otázce“ otazník a funguje to tam.