Všichni známe výraz „nehorázný“,že?

Nehorázných je spousta věcí.Daně,drzos­t,lobbing,uráž­ka,vandalství,kre­tén,požadavek atd. – spousta nehorázností.
Když je tedy něco nehorázné,mohlo by být něco i horázné?

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem uváděla podobný příklad – stvůra = nestvůra. Nevrlý = vrlý totéž.

Stejně ne-horázný = totéž co horázný,
Záporka ne je vlastně nadbytečná.
Doplňuji:
Ještě význam slova horázný – neobyčejně, nápadně, nadmíru velký, značný atd.
Horázný je slovo zastaralé, záporka ne netvoří antonymum, ale zesiluje význam.

Podle mluvnice ČJ

Další odpovědi
anonym

ale určitě se najdou i nějaké klady,třeba ten že v tuto chvíli je zde hodně uživatelů a otázek

bo.nie

Homer Simpson: Když se rozptyluji, můžu se taky ptylovat?