Lukáš Rusek

Vrátí se mi po covidu čich a normální chutě?

Měl jsem covid. Čich nemám vůbec a chutě mám hnusné. Skoro nic mi nechutná kromě sladkých nápojů a nějakých vybraných sladkých jídel. Mám takovou celkovou divnou pachuť. Jak dlouho bude přibližně návrat čichu a normální chuti?

Odpovědi
Roman71

Návrat k normálu trvá cca půl roku. Kolegovi v práci po návratu chutí zůstala pachuť k česneku a cibuli. Cokoliv z jídel obsahující česnek nebo cibuli mu chutná jako zkažené.
Chce to trpělivost a čas, nejde to hned.

Drap

U každého jedince je to jiné. U někoho to pomine za pár dnů u někoho trvá několik měsíců

paul1

Je to různé, náš známý covid překonal bez následků.