FreddieR

Poradíte, jak vložit 50 ‎€ v přepočtu na Kč na svůj bankovní účet?

Dobrý den,

na stole mi leží 50 euro z minulých Vánoc a chtěl bych si je dát na účet. Nechci ale aby byly v eurech, ale v českých korunách. Jaký postup mi poradíte? Mám si je na poště vložit na účet a oni to přepočítají na koruny? Mám Poštovní spořitelnu.

Jestli to takto nefunguje, který nejednoduší způsob existuje, abych se co nejméně naběhal?

Děkuji za odpovědi

Vložení jiné měny na svůj bankovní účet

Edison: Ano. Jsem normální. Slušně jsem se zeptal na otázku, na kterou jsem neznal odpověď. U vás doma to snad funguje jinak?

annas: Děkuji za odpověď. :)

Nejlepší odpověď
annas

Jít rovnou do banky a vyřídít přímo u pokladny. Peníze vám uloží na účet podle platného kursu dané banky.

Další odpovědi
Edison

Seš normální? To si prostě MUSÍŠ zjistit ve vlastní bance! Každá banka má směnný kurz a lze tak vkládat eura a připsat kačky. Je to ale krajně nevýhodné.

Ametyst

Banky si strhnou z 50 eur takový poplatek, o bídném kurzu nemluvě,že je lepší sednout na Railjet a dát si v restauračním voze skvělou kávu a jídlo , a bez stresu obdivovat krajinu. Prostě ta eura projíst a propít.

Edison

Ano, u nás to funguje jinak: Především se ptáme tam, kde dostanem relevantní odfpovědi, tedy např. v tomto případě v bance. Neptáme se v kdejaké bance, ale v té, které se dotaz týká. A nakonec… není nic jednoduššího, než tam rovnou zajít.

Dochy

A je nutné reagovat hned takhle sprostě? Třeba jsme se mohli dozvědět u které banky je to nejvýhodnější bez toho abychom museli sami srovnávat podmínky… Ale Ty musíš reagovat takhle což mohlo tazatele vyprovokovat k tomu, že nominoval první slušnou odpověď bez ohleduna to kolik informací obsahovala…

Edison

Já se tím totiž zabýval. Výhodný tento způsob není nikde. Srovnávačů na netu jsou spousty. Bank ještě víc. Podmínky a způsoby, těch už je pak dohromady nepřeberně. Tady se na to odpovědt nedá a pochybuji, že by ty kombinace kdokoli znal alespoň z té větší části. Tohle je přesně ten druh otázek, který je nejlepší zjistit si ve vlastní bance přímo.

Edison

Mimochodem… Banky mívají i bezplatné linky. Prostě nechápu, proč se drbat levou rukou za pravým uchem. Nebo je to něco jiného? Třeba lenost, nebo neschopnost?