Matthew

Proč to v cizině jde, a tady ne?

Je tomu už přesně rok co jsem se po delší době vrátil zpět z Anglie do ČR. Dodnes mám ponechaný v Anglii běžný účet a na něm je 5 liber. Nechtěl jsem ho rušit kdybych se případně rozhodl do Anglie vrátit. No a co mi hlava nebere tak je to, že za ten celý ten rok jsem nezaplatil jedinou penci za vedení účtu :D prostě nic, žádné poplatky a těch 5 liber tam stále je i účet funguje normálně. Dokonce si pamatuji, že jsem se v Anglii nesetkal ani s poplatkem za výběr jak u svého či cizího bankomatu, za dotaz na zůstatek účtu, přeposílání peněz a dokonce všude po městě se dali najít obyčejné bankomaty, které nespadali pod žádnou banku a výběr byl taktéž zdarma. Jak je teda možné že v Anglii to jde, zatímco tady platíme neustálé poplatky? Mám poplatek za vedení účtu, poplatek za pojištění účtu, poplatek při zjištění zůstatku na účtě když se na to podívám i přes svůj bankomat, včera jsem si dokonce šel uložit peníze na vlastní účet přes pokladnu v bance i tak mi tam za to naúčtovali poplatek, výběry u cizích bankomatů jsou v rozpětí 30–90 Kč. Dokonce se každoročně hlasuje v anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek roku :D Jak je to tedy možné, že to někde jde zcela bez poplatků a my tady za to platíme takovou „dardu“?

PS: Jakou používáte banku a jste s ní a její cenovou politikou spokojeni?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

Mám jinou...

… chyba bude u tebe … osobně by mne zajímalo, jakou že to máš banku s těma požadavkama a poplatkama …

Další odpovědi
Kepler

Mám jinou...

Jsem u české spořitelny a spokojen jsem. Není tomu tak ale moc dlouho, dřív tam byly taky různé absurdní poplatky, stejně jako u jiných bank. Asi všechny si to už uvědomily a hodně poplatků se zrušilo. Neplatím za vedení účtu, ani transfer peněz a dva výběry z bankomatu jsou zdarma.

Drap

Mám jinou...

Proč bych měl zde uvádět, jakou používám banku? Mohu tě jen uklidnit, že také poplatky neplatím. Ani vklad, ani výběr.

Dochy

Mám jinou...

Z několika důvodů mám těch bank víc. Poplatky platím jen komerčce – platím si tím lepší podmínky na stavebko (ne že by to byl ofic poplatek za stavebko, ale pro mně reálně je)

Pokud nechceš platit poplatky, najdi si jinou banku. V současné době lze většinu potřeb zajistit bezpoplatkově. Někdo je většinově bez poplatků, někdo odpouští poplatky při splnění nějakých podmínek,…

Osobně mám zkušenosti s mBank, AirBank, KB, ING, ČS. S prvními dvěma bys neměl mít problém v rámci ČR s placením poplatků. S mBank se to dá zvládnout i v zahraničí (AiBank možná taky ale nezjišťoval jsem podmínky) ale tam poplatky zastupují méně výhodné kursy.

ivzez

Nechci uvádět

Jde to i u nás.
Jenom je potřeba se seznámit s nabídkou bank a vybrat si to, co Vám vyhovuje.

Mám pes dva roky účet u banky, u které neplatím žádné poplatky.
Všechno řeším přes internet a platím převodem z účtu nebo kartou.
Platila bych jenom za výběr hotovosti z bankomatu jiné banky.

dalie

Mám jinou...

Matthew

to Mc Merkurion. Měl jsem účet u KB, ten byl zatím ze všech nejdražší a nejméně mi vyhovoval. Pak jsem přešel k poštovní spořitelně tzv ERA, jenže mi začali účtovat za výběry u cizích bankomatů nemalé částky, taktéž když jsem potřeboval u cizího bankomatu rychle zjistit zůstatek na účtu, potom drobné poplatky za vedení/pojištění účtu a nejvíce mě vyrazilo dech, že pokud bych chtěl uzavřít účet u nich, který není od založení starý ještě rok, zaplatil bych 500,– za zrušení účtu. Co se týká těch měsíčních poplatků tak nejsou extrémně vysoké, ale přesto tam jsou. Otázka se právě týká toho, jak je možné že v Anglii to lze zcela bez poplatků celý rok, zatímco tady neznám jedinou banku, která by byla zcela bez jediného poplatku.

Mc Merkurion

… já si myslel, žejsi inteligentní, to je takovej problém si přečíst ceník a podmínky než si otevřu účet ??? … špatné banky jsou i v cizině, já osbně neplatím vůbec nic ani za vedení, výběr … prostě bez poplatků, jen to chce myslet …

Matthew

to Drap … v anketě je uvedena i možnost „nechci uvádět“ banku ;) nikoho nenutím mi svoji banku zde prozrazovat, anketa je zcela dobrovolná a na otázku by mělo jít odpovědět i bez ankety ;) je jenom přídavkem k hlavní otázce.

Mc Merkurion

… no, tak to bohužel nejde, to bys měl vědět …

ivzez

Na otázku s anketou zde nejde odpovědět bez výběru některé možnosti v anketě. Proto zde většinou na otázky s anketami nereaguji.