hapiky

Víte, v kterém státě Evropy už zcela převálcovala angličtina domorodý jazyk?

Otázku pokládám v návaznosti na otázku od uživatele nyjono: Kolik let ještě dáváte českému jazyku?
Kdyby byla U.K. blízký a zásadní či nejvýznamnější stát pro Českou rep., angličtina by byla mnohem více uplatňována.

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud máš na mysli Irsko, tak irština existuje, je pravda, že více lidí mluví anglicky, ale irsky taky mluví několik lidí a a jsou oblasti, kde se mluví irsky a vůbec keltské jazyky jsou v nevýhodě oproti angličtině. Byl jsem v Irsku a zkoušel jsem to , ale moc lidí nemluví irsky. Jel jsem autobusem a na zastávce se dva mladí bavili irsky, no bylo krásné je poslouchat.

Další odpovědi
Drap

Pouze v Británii

quentos

Hm… tak třeba v Indii? Těch států bude víc.
Dobrá otázka od někoho, kdo češtinu neustále przní a dokonce ani neví, jak se správně píše Česká republika.

Klaproth

Malta?

maschin

O žádném takovém státě nevím. Nebojím se, že by čeština zanikla.

hapiky

quentos: To jsem nevěděl, že je Indie v Evropě!

quentos

Tak si to vygoogli. Indií vede hranice mezi Evropou a Asií, takže částečně tam i tam.

hapiky

quentos: To jako myslíte vážně? To je lež jako věž! Asi jste nebyl ve škole, když se vyučovaly světadíly!

hapiky

Ano, je to Irsko. úřední jazyky jsou tam sice dva, irština a angličtina, ale převážně irsky se mluví pouze v jednom okrese(country Gaeltacht). Irština je sice ve škole povinný předmět i k maturitě, ale mluví jím ve skutečnosti jen pár % obyvatelstva(do 10%).