Klarisa

Víte to někdo?

Může se lidská duše převtělit do kočky nebo jiného zvířete?Doma se hádáme,že lidská duše se nemůže převtělit do nižší formy života.Já myslím že ano,už jsem o tom četla.Co si myslíte vy?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, kdo věří a čemu věří. Důkazy neexistují, všechno jsou domněnky.

O reinkarnaci psali řečtí filozofové, např. Platón. Učil, že nesmrtelná duše se musí převtělovat do nové formy buď kvůli vnitřní nutnosti nebo za účelem morální očisty. Tato forma zahrnovala i zvířecí a rostlinný svět. U Platóna hrálo roli morální kritérium. Podle jeho názoru se bytost znovu zrodí pouze na základě svého minulého jednání. Docházelo však k dohadům, zda se převtělování do zvířat má chápat doslova nebo jen obrazně.
Islám např. tvrdí, že se člověk může narodit pouze jako člověk, nikoliv jako zvíře.
Další názory na:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­inkarnace

Další odpovědi
mosoj

Nevím v co a nebo zda se může převtělit duše.
Dívám se na to oproštěn od náboženského vyjadřování. Dle prognostiků lze očekávat v nejbližší budoucnosti vědecký důkaz existence lidské duše. V jaké formě a jestli je to pravda to ukáže čas.
Já sám věřím v to, že děj ve vesmíru je něčím řízen, nebo má nějaký řád který něco ( někdo) vytvořilo. Jenom tomu neříkám nebe a bůh. Místa je určitě dost. Rozměry vesmíru a děje ve vesmíru jsou mimo naše chápání a co teprve jestli je těch vesmírů několik.

V káždém případě člověk a Země není středem vesmíru.

anonym

zaj-po, ja ti nevim … to mi nějak neštymuje. Kdyby to byla pravda, pak by se pánu bohu, nebo pekelnému knížeti někde naprosto neúnostně a nezadržitelně hromadily duše a každým rokem by to bylo horší a horší … Například skladovat radioaktivní odpad je velký problém právě proto, že se rozkládá tisíc let a do té doby se o něj musí přiměřeně pečovat, ale jaký problém musí řešit ti dva, když mají udržet příchozí duše i ty stávající šťastné nebo zatracené celou věčnost ?? nevím jak velké nebe či peklo je, ale prostě mi to nepřipadá jako dlouhodobě udržitelný stav. Takovou megalomanskou rekreaci a mučírnu ukočírovat, to nemůže být práce jen pro dvě – i když by byly jistě velmi schopné – bytosti 🙂

K tomu .. Když už si dal Bůh s tou duší tolik práce proč ji má použít jen jednou a pak na věčnost šoupnout k ledu či ohni ? Není to škoda ? Nezačne se duše na věčném odpočinku nudit ?

Má tam své příbuzné – i ty co lezli duši na nervy ? … nebo žije pouze ve společnosti boha ?

… nezní přeci jen to pravidelné převtělování trochu líp ?

Klarushka

Já sama nevim , ruzně jse píše lecos myslím jsi , že to je pouze o člověku a jeho povaze jestli ma sklony k tomu věřit nebo ne. Nikde nebyla dány žadne důkazy , že by jse něco takového dělo je to takovy otazka nad kterou jse dá debatovat cely den:)

člověk

část mozku,která tyto věci vnímá,je od určitého věku uzavřena,proto děti vidí něco co my dospělí ne,kdyby se to nestalo,tak se lidí zblázní,protože mnoho z nás by nemohlo žít zárověň v tomto i minulých životech.
za minuleho papeže byla otevřena část knihovny,velké inkvizice ve Vatikáně,kde mnohé s tohoto balo řečeno
proto se lidé,kteří vědí více ,uzavírají do komunit,do kláštěrů,nebo zednářské lože,
ale k vaší otázce,stále kolujeme v okruhu ,takže třeba kočka může mít energii,/pro inteligenty/pro nás, duši,převtělenou s člověka,a naopak ,záleží na zásluhách a ublížení,
Ono peklo není pod zemí,ale tady na zemi,většinou sem přicházáme,podle toho jak moc jsme ubližovali ,a každá naše bolest je zapřičiněna,že ubližujeme druhým,někdy když trpíme,si stačí uvědomit,jestli jsme sami neublížili,a věřte ,že to funguje,ze své praxe bych mohl povídat,a to nejsem teolog i když duchovní ano.
A ještě se vrátím k začíaku,množství takzvaných bláznů,je jen postiženo průnikem mozkových barier,a jejich žití se prolíná z žitím předchozím.Ale skuste si prostudovat dílo,paní MuDr Foučkové,pracovala mnoho let v Bohnicích,a mnohá má slova a váš dotaz to potvrdi
přeji příjemný kočičí život,
a je jedno čím jsme ,hlavně a´do nás nekopou a mají nás rádi

anonym

DOBRY DEN.LIDSKA DUŠE Je BOHEM NAŠIM STVOŘITELEM DO Nás VDECHNUTA abychom mohli všichni žít na tomto světě který je hmotný.ALE všichni jsme vlastně duchovními bytostmi STVOŘENI K OBRAZU BOŽIMU.SKLADAME SE VLASTNĚ:Z DUC­HA,DUŠE A S ŤELA.Až opustíme naše fyzické tělo(tedy tělesně zemřeme)náš DUCH JDE OKAMŽITĚ K Našemu Nebeskému BOHU (neboť se navrací zpět k BOHU odkud do nás přišla)a naše DUŠE která je nesmrtelná jde tam kam JI BůH pošle.NEEXISTUJE žádné další převtělování naší duše (žádná reinkarnace)a budeme navěky buďto ve věčném zatracení a nebo skrze Pána Našeho Ježíše Krista SVATEHO BOŽIHO SYNA ,Který za nás a za naše hříchy i dědičné doslova zemřel nesmírně krutou smrtí ukřižováním na kříži aby ten kdo V Něj uvěří a odevzdá JEMU celý svůj život NA VĚKY NEZAHYNUL,ALE MNĚL ŹIVOT VĚČNY S NIM V NEBI:Není možné aby jsi v dnešní době o tom všem neslyšela.CHcešli vědět více a znát pravdu tedy si kup BIBLI A ČTI ZAJ-PO

Zdroj: víra,pravda,bible skušenost s BOHEM