Otazník123

Víte o nějakém zahraničním filmu, ve kterém by byla použita česká hudba?

V našich filmech se cizí hudba (cizí jazyk, zahraniční kapela) objevuje často. Víte však o nějakém zahraničním filmu, kde byla použita česká hudba, tedy od české kapely a ideálně v českém jazyce?

Nejlepší odpověď
paolaescobar

Popelka je jedním z nich. Byla to teda koprodukce, ale úspěch měla kdekoliv.

Zdroj: https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/449505-v-norske-televizi-zpivali-kdepak-ty-ptacku-hnizdo-mas

Další odpovědi
seraphico

Třeba Hostel, kde hrajou písničky Michala Davida.

Ametyst

Ve sci-fi “Dvousetletý muž” , v hlavní roli Robin Williams, hráli árii “ Měsíčku na nebi hlubokém”.

annas

íhttps://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/v-americe-zijici-cesky-skladatel-elia-cmiral-ve-svete-filmove-hudby-pravidla-nefunguji-40332860se dovíte v odkazu,.

E. Cmíraol složil hudbu k filmu Ronin… žije v USA, spolupracuje nejen s americkými ale i s českými filmaři.

Kazatel

Vím, dokonce o nejednom.

tomflix

Příspěvek smazán administrátorem.