Miroslavst

Víte který parlament téměř jednohlasně schválil povýšení dosavadního předsedy vlády Rezy Chána na šáha.

12.12.1925 téměř jednohlasně schválil povýšení dosavadního předsedy vlády Rezy Chána na šáha.
Víte o jaký parlament v které zemi to bylo?

Nejlepší odpověď
anonym

Íránský parlament. Írán (persky ایران, původně Árjan, neboli země Árjů) je muslimský stát v Přední Asii, dříve nazývaný Persie. Na západě sousedí s Irákem, na severozápadě s Tureckem, Arménií a Ázerbajdžánem, na severu s Turkmenistánem, na východě s Afghánistánem a Pákistánem. Na jihozápadě ho omývají vody Perského zálivu a Arabského moře, na severu je to moře Kaspické. Počtem obyvatel (71 milionů) a rozlohou cca 1,6 milionu km² náleží Írán mezi 20 nejlidnatějších a největších zemí světa.

Zdroj: http://čs.wiki­pedia.org/wiki/Í­rán