annas

Víte, co se podařilo Terrymu Foxovi?

Co se koná na jeho počest?
Narodil se 28. července 1958 a zemřel 28. června roku 1981.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Terrance Stanley „Terry“ Fox CC OD , (28. července 1958 – 28 června 1981) byl kanadský humanitární , sportovní a výzkum rakoviny aktivista. V roce 1980, s jednou nohou, které byly amputovány, on se pustil do Kanady cross-run získat peníze a uvědomění pro výzkum rakoviny. Ačkoli šíření jeho rakovina nakonec donucen k ukončení jeho hledání po 143 dnů a 5373 km (3339 mi), a nakonec stál jej jeho život, jeho snahy vyústil v trvalý, celosvětový dědictví. Roční Běh Terryho Foxe , poprvé uskutečnila v roce 1981, se rozrostla zapojit miliony účastníků ve více než 60 zemích a je nyní největší jednodenní fundraiser pro výzkum rakoviny, na C $ 500 milionů byla vznesena v jeho jménu.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Te­rry_Fox

Další odpovědi
Drap

Překonat, alespoň na čas rakovinu . S amputovanou pravou nohou přeběhl velkou částz Kanady. Na jeho počest ze konájí běžecké závody , výtěžky jdou na výzkum a léčbu rakoviny. Dostal i řád Kanady

anonym

Byl to velmi statečný muž.Registrovat jsem ho začala paradoxně až po uvedení reklamy s jeho osobou(tuším v české sodě),kdy zvoní na dveře,ty se otevírají a on říká:Ahoj,já jsem Terry Fox…

iceT

Vím jen tak zběžně kdo to byl.Mám za to,že s protézou absolvoval nějakou běžeckou trať,nevím jak dlouhou a na jeho počest se v mnoha zemích pořádá Běh Terryho Foxe.