Avatar uživatele
annas

Víte, co se podařilo Terrymu Foxovi?

Co se koná na jeho počest?
Narodil se 28. července 1958 a zemřel 28. června roku 1981.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, rynek878, Andělé, Mad, dědapetr, anonym před 4656 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Terrance Stanley „Terry“ Fox CC OD , (28. července 1958 – 28 června 1981) byl kanadský humanitární , sportovní a výzkum rakoviny aktivista. V roce 1980, s jednou nohou, které byly amputovány, on se pustil do Kanady cross-run získat peníze a uvědomění pro výzkum rakoviny. Ačkoli šíření jeho rakovina nakonec donucen k ukončení jeho hledání po 143 dnů a 5373 km (3339 mi), a nakonec stál jej jeho život, jeho snahy vyústil v trvalý, celosvětový dědictví. Roční Běh Terryho Foxe , poprvé uskutečnila v roce 1981, se rozrostla zapojit miliony účastníků ve více než 60 zemích a je nyní největší jednodenní fundraiser pro výzkum rakoviny, na C $ 500 milionů byla vznesena v jeho jménu.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Te­rry_Fox

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Překonat, alespoň na čas rakovinu . S amputovanou pravou nohou přeběhl velkou částz Kanady. Na jeho počest ze konájí běžecké závody , výtěžky jdou na výzkum a léčbu rakoviny. Dostal i řád Kanady

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Byl to velmi statečný muž.Registrovat jsem ho začala paradoxně až po uvedení reklamy s jeho osobou(tuším v české sodě),kdy zvoní na dveře,ty se otevírají a on říká:Ahoj,já jsem Terry Fox…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Vím jen tak zběžně kdo to byl.Mám za to,že s protézou absolvoval nějakou běžeckou trať,nevím jak dlouhou a na jeho počest se v mnoha zemích pořádá Běh Terryho Foxe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek