tom004

Víte co je „taneční zvonkohra“, a kde ji najdete?

Nejlepší odpověď
annas

V Karlových Varech rekonstruují v centru lázní novou promenádu, Starou louku nechal magistrát opravit za 140 milionů korun. Návštěvníkům už tam hraje chodník pod nohama.

Taneční zvonkohra umožňuje tvorbu jasných tónů pohybem, poskakováním, skákáním nebo i tancem na bronzových destičkách. Devět tabulek je uspořádáno do tvaru čtverce a pod každou z nich je zvukový prvek," popsala mluvčí karlovarského magistrátu Michaela Kousalová, jak zvonkohra funguje.

Ti nadějnější mohou zahrát i celé písně. Už tady zazněla lidová píseň Když jsem koně pásala a návštěvníci z Ruska nemohli nezahrát známou Kaťušu.

Dvě zvonkohry za 1,2 milionu korun ozvláštňují zrekonstruovanou Starou Louku. Jedna stojí naproti penzionu Zlatá Koruna a druhá poblíž hotelu Corso u řeky Teplé.

Kovový čtverec je zapuštěný do země, ale nesmí na něj lidé vážící 120 kilogramů a více. Zvonkohru by poškodili.

Více v odkazu:

Zdroj: http://vary.id­nes.cz/ve-varech-maji-chodnik-se-zvonkohrou-zpiva-lidem-pod-nohama-pov-/vary-zpravy.asp?c=A110209_­101339_vary-zpravy_sou