annas

Víte, co je nekrangelie? Setkali jste se někdy s tímto okultním jevem?

Co myslíte, vyplatí se těmto nadpřirozeným jevům naslouchat a nepovažovat je jen za výplody fantazie?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nikdy jsem se stím nesetkal.Možná se to vyplatí naslouchat.

Nekrangelie se nazývá okultní jev, při němž se umírající osoba nějakým způsobem projeví člověku, zpravidla příbuznému nebo jinak blízkému, a podá mu tak zprávu – buď o svém úmrtí, nebo někdy i jinou důležitou informaci, kterou mu za života nestihla sdělit – kam ukryla poklad, komu odkazuje majetek, kdo nese vinu na její smrti, varuje příbuzného před nebezpečím
Příklady .

Člověku se zastaví hodinky právě v okamžiku, kdy jeho příbuzný zemřel.
Člověk slyší z dálky hlas umírajícího.
Ze zdi spadne zrcadlo, a ohlašuje tak úmrtí.
Fotografie umírajícího náhle zamrká.
Odmítnutý muž se zjeví na svatbě své vyvolené.
Člověk slyší v domě tajemnou hudbu.
Často se nekrangelie projevuje ve snu – člověku se zdá o umírajícím a ten právě oné noci zemře

http://nebesa­.webnode.cz/ne­krangelie/

Další odpovědi
anonym

Něco na tom je.Už jsem se tu někde o tom zmínil,ale pro osvěžení paměti to zopakuji.Když jsem byl malý hoch,slyšel jsem v noci divné klepání na dveře od sklepa a následný den přišel telegram,že mi zemřela babička!

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/verite-na-nadprirozene-bytosti-duchy-vily-andely-atp

anonym

Fantazie to urcite neni .. sama mam hodne moc takovych zazitku , ale : Protoze vim , ze nekdo , kdo neco takoveho nezazil , nebo bezne neproziva , tak tady napise , ze to fantazie urcite je .. 🙂 , tak ani nebudu psat co ( o co se jedna ) …

  • iv-

pokazdejinak

moje tchyně chytá takovéhle „zprávy“ a fantazie to rozhodně není – z příběhů, které mi vypráví, docela mrazí

Drap

Setkal jsem se, při ůmrtí otce. Duchům se má naslouchat.Býval jsem a byl jsem vychován, jako materialista. Posledních několik let jsem pžesvědčen, že existují věci mezi nebem a zemí. Problém je naučit se je poslouchat a správně vyhodnotit.