Adri ..

Věříte na duchy a další nadpřirozenosti ?

Nejlepší odpověď
annas

Další názory v odkazu na stejnou otázku

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/verite-na-nadprirozene-bytosti-duchy-vily-andely-atp

Další odpovědi
Drap

Na jisté nadpřirozené věci / nebo spíš na věci mezi nebem a zemí, které doposud nemají vědecké vysvětlení / od jisté doby věřím

greek

Když ti zemře někdo blízký a dozvíš se o tom, první reakce je asi ve smyslu „Tomu nevěřím“. Až potom poznáš, že je to fakt. Něčemu věřit je ale složitější. Člověk hledá racionální, fyzické a další podklady. Nevím, jestli věřit na „duchy“, nebo ne. Nejsem věřící, o náboženství se nezajímám a duchařina též není moje parketa.
Ale pár „divných“ historek jsem prožil.
Na chalupě mám od dětství svůj pokoj, který byl nějakých 20 let ponechán v ladu, tedy, nikdo tam nic nezměnil. Je to na půdě, to prostředí se mi líbilo(i když jsem si mohl vybrat, chalupa má dalších 6 pokojů). Ten pokoj jsem si doslova oblíbil a vynutil, naši nakonec souhlasili, dali mi tam novou postel a já byl rád, že mám své „království“. Trávili jsme tam léto a Vánoce, jezdili tam co 2 týdny. Jednou v létě, bylo mi asi 16, jsem zkusil „mluvit s duchy“. Přečetl jsem si pár knih a chtěl jsem to zkusit. Samozřejmě nic. Jsou tam dobové fotky pradědy, jeho ženy, dětí, různě po zdech visí zarámované fotky. Stalo se mi, že jsem měl „vidění“, a to jsem byl vážně vzhůru, že vidím obličej pradědy. Byla mi zima (v létě) a bylo to hodně živé. V tom „snu“ mi prozradil, že v jednom krovu na půdě je schovaná krabička s fotkami a s nějakými drobnostmi, že je to teď moje, když tam „bydlím“. Pravda je, že to tam bylo, fotky, mince, nějaké zuby, klíče, všechno zabalené v látce a v kovové hnědé krabičce. Nechápal jsem to, naši mi potom řekli, že to je náhoda, že jsem to našel. Nebyla to náhoda, to vím …
Měl jsem přítelkyni, která si stěžovala, že ji cosi otravuje, budí, že vidí jakési postavy. Jednou se v chodbě obouvala a „něco“ ji odhodilo stranou. V tu chvíli ze stropu spadl asi 5 kilový skleněný lustr. A to tam jako „svědek“ byla její mamka, která to viděla. Stávalo se jí, že se jí dělaly různé obrazce na těle, jakoby se škrábala. Nechali, ačkoliv jsou nevěřící, vysvětit dům a od té doby je klid.
Před asi 8 lety jsem měl jet za kamarádem do Řecka s tím, že mi zajistil práci a bydlení a užiju si pracovně-relaxační 8 měsíční pobyt(rok zpátky jsem tam dělal delegáta, tak jsem se chtěl vrátit) . Dva dny před odletem se mi o něm zdálo,… mluvil ke mně, stáli jsme na prosluněné hoře, potom padal do nějaké propasti a křičel na mě, ať zůstanu doma a nejezdím. Další den se mi zdálo, že naše letadlo mělo nehodu.Ze srandy jsem to řekl našim, ti mě nechtěli pustit. Ale letěl jsem. Když jsem dojel na místo, rodina byla v šoku. Ne proto, že mě vidí (byl jsem očekáván), ale protože kamarád před 2 dny měl nehodu, zřítil se ze skály, když šplhal (horolezec).
Nevím, jestli v duchy a nadpřirozenosti věřím, ale pár „divných“ situací jsem zažil. Možná časem lidé objeví něco, s čím nepočítali. A nebo zjistí, že je to jinak, že máme schopnost předvídat a některé věci jsou jen naše fantazie a představivost. Kdo ví.

lexx

Je to energie. Možná elektromagnetická nebo jiná. Ale stále kolem poletuje, to je mimo pochybnost.

Đšáša <3

ja ano !!!!!

www

Já rozhodně ne.

MK44

Jestli je něco jako duchové, nevím. Jestliže však existují, jsou součástí světa, existence a tedy jsou přirození. Jestliže nadpřirozené není přirozené, pak to asi není. Jako o nadpřirozeném (nevím, proč ne o podpřirozeném) mluvíme o tom, s čím si nevíme rady. Ale jestliže duchové existují, dost možná, že to, zda si s nimi víme rady a v jejich existenci věříme nebo ne, je jim fuk.