mosoj

Víte co co znamená nářečně slovo „mocli“. Užívá (užívalo se u vás?

Doplňuji:
Slyšel jsem to jako kluk na vesnici(Šumava) a ještě jenom v několika rodinách. Opravdu to mělo význam „jak mnoho“.

Nejlepší odpověď
annas

My na Hané užíváme slovo ve významu kolik. Jak moc jak mnoho, kolik.

Další odpovědi
anonym

Význam – kolik.
Moc-li?

Mili @

Není to jen zcela obyčejné „moci“ ?????

annas

Pane Mosoji, psala jsem doplnění, ale mezitím jste otázku uzavřel.

Kolik a jak mnoho jsou synonyma, takže jde o totéž.
U nás na Hané se ptáme – chceš moc polivke, mocle chceš… Kolik, jak mnoho chceš polévky?