annas

Víte, čím se zapsala do dějin poslední dcera osvícené panovnice Marie Terezie?

Její jméno? Kde žila?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Marie Antoinetta, provdala se do Francie za pozdějšího krále Ludvíka XVI.
Doplňuji:
Moc se o svůj lid nestarala, užívala si života – zábava, plesy, parádění, hazard. Odmítá revoluci, pro Francii byla zrádkyní, protože se přátelila s odpůrci Francie, říká se, že i částečně díky ní státní pokladna zbankrotovala. Až v posledních měsících života se předvedla jako statečná žena. Byla popravena gilotinou během Velké francouzské revoluce.

Další odpovědi
vagra

Marie Antoinetta,se zapsala do dějin Francie hlavně svým rozmařilým a nákladným způsobem života,který vedl k obrovskému státnímu dluhu.Právě ten,byl jeden ze signálů k pádu království a Velké francouzské revoluci v r.1792.To je to hlavní,čím ovlivnila dějiny Francie.
Je to opravdu jenom ve zkratce.

1popelka1

Tak nějak nevím, čím se zapsala do dějin, napadá mě jen, že byla dcerou významné matky Marie Terezie, ženou francouzského krále a nezemřela přirozenou cestou… musela bych googlovat, jestli by se ale k MA vůbec dalo něco najít, z paměti nic vydolovat nedokážu… asi jsem ve škole nedávala pozor

annas

Popelko, v pořádku. Stačí.