zjentek

Víme my lidé, jaký je rozdíl mezi informací a desinformací?

Odpovědi
Ametyst

Lidé jsou různí, a někdy nechtějí nic vědět a hledat opravdové informace: protože je pohodlnější věřit než vědět. Media mají rozhodně globální notičky, podle kterých děsí lidi.

led

Informácii veríme a dezinformáciu popierame. Ale platí to pre každého? Kde je pravda?

Jestvuje ešte jeden variant medzi informáciou a dezinformáciou:
záleží od toho kto túto zprávu podáva:
ak ju podávam ja, je to informácia
ak to isté povieti/napíšete vy, je to dezinformácia
Z pohľadu neklasickej modernej (pseudo)demokracie: ak zprávu podáva vládny predstaviteľ je to informácia, ak tú istú zprávu povie opozičník, je to dezinformácia.

Dochy

Ano, víme. Informace poskytují pravdivý obraz světa. Desinformace se snaží správnému pochopení světa bránit.

Ametyst

Nezávislý myslící člověk? Kde jste to v masmediích viděli? 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KkR2klQa­e7E

zjentek

Ametystík, často mám pocit, že rozdíl mezi je půl roku až dvacet let.

Ametyst

🙂 Navíc každý má „svou cenu“. Udělejme si názor na ty blábolily. Myslím, že jejich bláboly jsou žalovatelné.: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MPz6BR-Zcfs

zjentek

Mmm… Ale jak to, že tady se nespí… já to nechápu… je to tajné? (;