I am devil

vidové dvojice u: vzít ,končit,vyjít,u­krývat,pozvat,dá­vat

Nejlepší odpověď
annas

Připomenu, co je sloveso dokonavé a nedokonavé.

1. nedokonavost = děj neohraničený, děj probíhá a není dokončený
slovesa nedokonavá :

  1. mohou vyjadřit přítomnost:: čte, píše (dělá právě teď)
  2. budoucí čas opisem: budu číst, budu psát

2. dokonavost = děj časově ohraničený, děj, který se stane jen jedenkrát, děj je ukončený v minulosti nebo v budoucnosti .
slovesa dokonavá: nemohou vyjadřovat přítomnost, ale jen děj: – uskutečněný (dočetl jsem), nebo ještě neuskutečněný (dočtu . nevím, kdy – někdy v budoucnu).

viz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/slovesny-vid-dokonavy-a-nedokonavy-vim-ze-sem-se-uz-jednou-psalal-ale-nemuzu-to-najit-prosim-poradte

Pomůžu vám s jedním slovesem – vzít x brát

Jinak vytvoříte vidový protějšek tak, že odsunete předponu, přidáte předponu nebo odstraníte opakovanost děje.

Zkuste si přidat ke slovesům pomocné sloveso ve tvaru budu.

Další odpovědi
brillant

DÚ a soutěže zde neřešíme.

Psychotic

Tady, vy ale máte dneska dlouhý úkol z češtiny. Vedlejší věty, jednočlenné věty, teď vidy… Toto není stránka pro bezplatné vypracovávání domácích úloh, víš?