Kelt

Viděli jste seriál Chlapci a chlapi?

Tak právě skončil v televizi další díl seriálu Chlapci a chlapi? Premiéra byla v roce 1988. Hodně se za tu dobu změnilo. Jak ve společnosti, v televizi, tak v rodině. Byl jsem čerstvě ženatý, syn měl první rok. Zajímavé ohlédnutí, jak to tenkrát vypadalo a jací jsme byli. Jak se na to díváte vy? Asi bude záležet na datu narození.

Nejlepší odpověď
LS

Jsem rocnik 78 a tenhle serial si pamatuju moc dobre, to byla jeste doba, kdy zivot mel nejakej rad a lidi respekt i disciplinu.

Další odpovědi
elkon

Viděl jsem tenkrát, když byl vysílán v premieře. Jediné co mě napadá je to, že mladým klukům vojna chybí. Vojna prostě udělala z kluků chlapy. Naučili se pořádku a disciplíně. Získali fyzičku. Dnešní kluci jsou často „bábovky“, kteří se bojí „přeskočit louži“, nebo vylézt na žebřík.

agentpv

Viděl – to jsem byl čerstvý mazák (voják co má za sebou rok a před sebou rok). Seriál mi připadal naivní, zažívali jsem jako mladí daleko horší dryl i šikanu. A velitelé – vojáci z povolání byli ožralci, mnohdy plní komplexů a vůbec nebyli tak lidští jako v seriálu.

Hufnágl

Viděl, ale v roce 1988. A na tu dobu, dost sledovaný. Dnes v něm někdo vidí propagandu, politiku Ksč … Jen je škoda, že byla zrušena ZVS.

Schluker

Videl jsem ho nekolikrat. Jakozto po revoluci narozeny musim rict, ze mi ZVS fakt nechybi. Z kluku chlapy sama od sebe podle me nenadelal. Staci, kdyz se rozhlednu po svem okoli, najdu dost lidi, kteri na vojne byli a ze by to z nich udelalo chlapy, nedejboze poradku a radu milujici, to jsem si nevsiml. Na vojnu bych tak jako tak nesel, bud bych dostal modrou a nebo bych sel na civilku. V dnesni dobe podle me uz ZVS v te forme, v jake byla, nedava smysl.

Mc Merkurion

… viděl, a několikrát … vždy si s chlapci zacvičím spartakiádu a vzpomenu na přehlídku a na zápas s Rusákama … todle ještě jde, ale Velitel, to je cypovina, jak říkávali chlapci …

led

Ešte v čase, keď dnešní starší chlapi, boli chlapci.

Pepa25

Viděl v těch 80. letech a už tehdy mi připadal divný. Když jsem pak slyšel, že skutečná vojna (s buzerování a šikanou) probíhala docela jinak (sám jsem už na povinné vojně nebyl).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.