EKSOT123

Viděli jste někdy pěkné graffiti? Jaká jsou pravidla graffiti, souhlasíte s mými závěry?

Já jich sice viděl stovky, ale pěkné žádné. Naopak mi přijde, jakoby měli napsána v pravidlech, že výtvor musí:

  1. škodit a být nepříjemný okolí
  2. být nesrozumitelný, postrádající řád, a pokud už v krajním případě nápis nebo obraz něco konkrétního říká, musí být pořádně znetvořený a zkomolený.

Graffity prý mají být jakýsi protest proti životnímu stylu společnosti, to by snad bylo OK, ale asi jsem krátký na to, abych to nějak blíže rozebíral.
Na internetu jsou sice i spousty srozumitelných a pěkných graffiti: https://www.go­ogle.com/sear­ch?rlz=1C1CHBH_csAT780AT­780&tbm=isch&sxsrf=A­CYBGNRmeOCAy6x--BEmwbUWA-PIo6TDOg%3A157­2679113127&sa=1&e­i=yS29Xfa3B8vjsA­esiYO4Bw&q=bes­t+graffiti&oq=bes­t+graffiti&gs_l=im­g.3..0l3j0i7i30l­6j0i30.155005­.156021..156556­...0.0..0.259­.702.0j3j1...­...0....1..gws-wiz-img.......0i19j0i7i30­i19.nqfBeYaZzjA&ved=0a­hUKEwi2wIif_srlAh­XLMewKHazEAHcQ4dUD­CAc&uact=5#im­grc=LUNjje8BO76bcM:
označované dokonce „best graffiti“ ale podle mě naopak svou krásou a srozumitelností a pořádkem porušují pravidla graffiti a jejich tvůrci by měli být ze svých spolků exkomunikováni…

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že graffiti žádná pravidla nemá. Nakonec vznikla živelně, zpočátku jen jako projev vandalství a puberťáckého protestu proti společnosti a blbým fotrům. Viděl jsem i pěkná graffiti, měla na to svá vyhrazená místa. Sice nebyla tak pěkná jako ta v odkazu, ale už neurážela můj vytříbený vkus 🙂

Další odpovědi
marci1

Mě se líbí graffiti s určitým poselstvím. Třeba nápis: „Nebijte svoje děti, nebo vám uletí!“. Auto sám bití matky v dětství zažil.
https://www.de­nik.cz/regiony/graf­fiti-s-poselstvim-nebijte-deti-20190722.html

Mp2

Nejhezčí jsou ty, co PŘEHNANĚ znazornuji nejake emoce.

Dám přiklad brečici ryba v akváriu. :)

Jak jw to jenom obrázek nebo nápis, je to o ničem.
Musiš v tom hledat ty emoce, co v tom jsou.

ivzez

Mně se graffiti nelíbí.
Vnímám je jako poškozování cizího majetku.

Odporujete si. Neviděl jste žádné pěkné graffiti,
ale „v internetu jsou spousty pěkných graffiti“.

EKSOT123

Děkuji. možná místo slova „pravidla“ jsem měl použít slov „charakteristika, rysy, charisma,…“ A to si pořád myslím, že mají společné a stálé. Aspoň ta negativně působící skupina kreseb. Naopak tvůrci těch srozumitelných a estetických kreseb by možná měli psychické problémy vytvořit klasické ošklivé graffiti. Takže možná graffiti zčásti je jakýmsi poselstvím pro společnost, ale ve větší míře žřejmě jejich tvůrci budou nějak postiženi tím svým charismem. Pokud jde o emoce, napadá mě například, že snad tvůrci chtějí nakreslit krásu, ale když tomu chybí boží řád, nebo přímo se hledá krása v antiřádu, tak je výsledek jaký je. Tak myslím, že jde o poselství, bohužel tvůrci jsou spíš oběťmi.