mongolik

Ví nekdo postup na mnichovskou omitku?

dobry večer chtel by sem se zeptat,ví nekdo postup na mnichovskou omitku

Nejlepší odpověď
kokoťenko

Aplikace: Před samotnou aplikací omítkoviny FASO 130 je důležitá příprava podkladu. Vhodnými podklady jsou vyzrálé soudržné cementové, vápenocementové či polymercementové (KERAMOFIX Super nebo KERAMOFIX Flex) vrstvy, beton, pórobeton apod. Podklad je nutno vyspravit, očistit od prachu, nečistot a mastných skvrn. Takto připravený podklad se ošetří penetračním nátěrem FASO – P nebo PENECO. Omítkovinu nanášejte po jeho vyschnutí (min. 4 hod.). Podklad má být vlhký, nikoli však mokrý. Práškovou složku omítkoviny smíchejte s vodou v takovém poměru, aby vznikla vláčná, dobře roztíratelná pasta pro ruční nanášení (0,22 – 0,24 l vody na 1 kg směsi , tj .5,5 – 6,0 l na pytel 25 kg). Směs důkladně promíchejte a nechte cca 5 min. zrát a opět promíchejte. K míchání je nejvhodnější míchadlo upevněné ve vrtačce, lze však použít i spádové míchačky. K míchání však používejte nízkých otáček (do 200 ot. /min.). Takto připravenou hmotu nanášejte ocelovými či plastovými hladítky. Konečného vzhledu povrchu lze docílit hladítky („mnichovská“ podoba), válečkem, zednickou lžící apod. Technologický postup a velikosti nanášených ploch musí být voleny tak, aby nanášení a dezénování povrchu na sebe plynule navazovalo z důvodu zachování stejnobarevnosti a rovnoměrnosti vzoru. Zpracovávejte při teplotách vzduchu i podkladu nad +5°C a pod +30°C a nezpracovávejte za deště. Detaily aplikace omítkoviny FASO 130 vám poskytne váš prodejce.

Zdroj: http://www.re­new.cz/domain/re­newcz/files/tl---premix/faso-130-rustikalni---bila-nebytisknuto.pdf