P70

Zajímá mě, čemu pomůže při volbách vhození prázdné obálky, tedy bez jména vybraného kandidáta či strany?

Dobrý den, zajímalo by mě, čemu pomůže vhození obálky bez zvolení kandidáta/strany při volbách? Děkuji

Původní neotázka
Vhazování prázdné obálky při volbách.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… zdraví (to pomůže) >>> jelikož se projdeš do volební místnosti, jinak je to to stejný, jako bys zůstal doma …

Další odpovědi
autacek

K ničemu.

mvk

Leda když je to domluvená forma demonstrace / protestu a těch prázdných obálek nebo bílých lístků se objeví tolik, že o tom napíšou i v novinách.

led

Účasť na voľbách znamená dané percento hlasujúcich z celkového počtu voličov
Prázdna obálka je neplatný hlas.

Nasledujúci príklad neberte ako navádzanie k nekalej činnosti pri voľbách:
Čo by sa stalo pri 100% účasti voličov so 100% vhodených prázdnych obálok. Médiá a politici by sa rozplívali nad víťazstvom demokracie, ale voľby by sa stali neplatné. Štát by zbytočne vynaložil štátne peniaze, tj.vaše peniaze, na neplatné voľby a musel by ich zorganizovať a zaplatiť znova. Ozaj, nepočuli ste o tom, že nie sú peniaze, lebo sa vynaložili na zbytočnosti. To je práve ono, vami zmarené voľby, vhodením prázdnej obálky je práve toto zbytočné míňanie štátnych, tj.vašich peňazí, potrebných na zdravotníctvo,škol­stvo, kultúru, šport, na sociálnu sféru…

Pre vás, kto ste hodili do urny prázdnu obálku, je to pohladenie na duši, zúčastnili ste sa volieb ako správny občan, ale svoj nesúhlas s navrhovanými kandidátmi ste „statočne vyjadrili“, prázdnou obálkou.

zjentek

Když se v urnách najde třeba milion prázdnejch obálek, bude to znamenat, že milion dospělejch lidí nechtěl volit nikoho z možnejch candidátů, čili chtěli nemožnou, či správnou věc a udělali si tu zbytečnou práci ukázat ostatnímu stádu, jak se to má dělat, když je potřeba dosahovat nevypočitatelných výsledků ;). Jen taková teorie, vycházející z logiky věci.

dr.luha

Je to naivní sen některých rádoby reformátorů, kteří propagují tezi, že při vysokém počtu prázdných obálek se může stát zažalovat pro neplatnost voleb a tím chtějí také nastartovat systémové změny.

anonym

Pokud máte pocit, že nemáte dostatečně správné, aktuální či vůbec jakékoliv informace k tomu abyste zvolil své vládnoucí představitele, pak je to asi rozumější hodit prázdnou obálku než třeba volit na truc okamurovce 🙂 Tak či onak dosáhnete stejného efektu jako když k volbám nepříjdete vůbec, eliminujete svůj hlas.

Lamalam

Je to gesto nebojácného vzdoru, ale nic tímto hrdinským kouskem nevyřešíš.