mike beneš

Větné členy v němčině?

Potřebuju vědět, zda li má být v této větě takový pořadí slov. Ich gehe zu Hause um 9 Uhr. Nebo takto: Ich gehe um 9 Uhr zu Hause. A když řeknu toto: Um 9 Uhr gehe ich zu Hause, jestli je to správně. Bylo by pak dobře toto? Zu Hause gehe ich um 9 Uhr.

Nejlepší odpověď
Agneta

Můžeš říct: Um 9 Uhr gehe ich nach Hause, > nebo: Nach Hause gehe ich um 9 Uhr.
Totiž: Zapoměl sis něco > zu Hause (zpravidla cestovní pas, a jsi na letišti:DDD), ale jinak jdeš kam > domů :D

Další odpovědi
ivzez

Ponechám-li stranou záměnu výrazů domů (nach Hause) a doma (zu Hause),
jsou druhá, třetí a čtvrtá věta správně.

Obsahuje-li německá věta více příslovečných určení, bude stát
časový údaj před ostatními: Ich gehe um neun Uhr nach Hause.

Bullner

To poslední je správně …