Kazatel

Věříte, že pan Babiš nevěděl, že se za komunismu nemohlo cestovat? Nikdo mu to prý neřekl.

No ty kráso, co vše si ještě jeho voliči nechají nalhat? Nezatajili mu to chudáčkovi stejně, jak dnes Jágrovi existenci elektrokola?
Koukám, že pravda a láska je se lží a nenávistí 30 let po revoluci jedna ruka.

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/babis-nevedel-ze-se-za-komunismu-nemohlo-cestovat-nikdo-mu-to-pry-nerekl-40304011

Nejlepší odpověď
Edison

A jak jsi na to přišel, že se nemohlo cestovat? To není pravda. Mohlo. Za splnění určitých zákonných podmínek. Problém byl především ve výkladu, tedy v lidech. Kteří se navíc zaštiťovali Stranou. Myslíš, že dnes si můžeš jezdit jak chceš? Ani si to neuvědomuješ, ale pořád platí, že za určitých zákonných podmínek. Jen ty podmínky jsou jiné. Nakonec.. je taky jiná doba. Mimo jiné.

Nemluvě o tom, že on to opravdu vědět nemusel. Kdybys tušil něco o jeho školních letech, nemohl bys tuhle otázku snad ani položit.

Další odpovědi
dubraro

Nevěřím.
Hloupý či neinformovaný není a nebyl.

JájsemRaibek

Doplním Edisona:
Dnes nemůžu cestovat, chtěl jsem do Ameriky, ale nedostal jsem vízum, takže sedím doma na pr… :)
A za 30 let někdo řekne, tedy ten, který vízum dostal, že nevěděl, že se nemůže cestovat.
A teď si to přeber jak to je.

nyjono

Za komunismu?
Kdy tady byl komunismus?

Pepa25

Babiš žil celý život v jiném světě, o to víc nechápu, proč mu jeho lidovost „prostý lid“ žere.
Pravda a láska je naopak v zásadním rozporu se lží a nenávistí, protesty proti Babišovi organzují hlavně „pravdoláskaři“. Že se k nim přopojuje vaše sociální skupina je spíš jen náhoda a jediný názorový průsečík.

Kazatel

Teda že lidé neumí číst černé na bílém a že tu budou obhajovat očividnou lež, či neuvěřitelnou hloupost (tak je možné, že agenti STB výjezdní doložky nepotřebovali, nicméně o fungování minulého systému snad měl povědomost naprosto každý, jsem opravdu nečekal.

Edison

Na to jsi přišel jak, že je nepotřebovali? Nějaký doložitelný zdroj? Právě, že o tom fungování asi něco víme. Jestli Ty věříš všemu, co napíše kdejaký blábolista je Tvůj problém. Měl by sis ověřovat zdroje. Ony zrovna Novinky nejsou zrovna důvěryhodným zdrojem. Nikdo tu nic neobhajuje. Jen tvrdím, co je věšchno možné. Jak píšu: Bureš byl moc dlouho venku, aby o systému tady něco hlubšího věděl. Nejdřív cestoval s tatínkem, který cestoval pracovně, pak cestoval sám – pracovně. Myslíš, že ho zajímaly problémy obyčejných lidí? Ateď že ho zajímaj??? Naivko…

Kazatel

Citace z komentářů, ale tobě to smysl dává, viď.

„Nějak si hoch odporuje,
Ale píše doslova: "„Směr zahraniční obchod byl samozřejmě velmi atraktivní, protože každý toužil vycestovat a dostat se z republiky pryč,“ popsal Babiš v životopisu“
a v jiné větě píše, že nevěděl, že se nedalo snadno (bez doložky, kterou skoro nikdo nedostal) vycestovat. Tedy zřejmě že myslel, že každý může snadno vycestovat.
Kdyby tedy tehdy věřil, že vycestovat je snadné, proč by psal, že každý toužil vycestovat a dostat se pryč a asi to tedy nešlo.
Logika panu Babišovi občas ujíždí."

Edison

Cestování nebyla jediná věc, proč lidi chtěli pryč. Dále mě zaráží, že víš, co sy Bureš myslel. Taky mi pověz, kolik tedy bylo vydáno doložek, když to teda víš.

Kazatel

Že ty máš také problém s pochopením psaného textu, viď. Vycestovat a dostat se pryč, asi nebude odjet na 14 dní na dovolenou.

Edison

„že se za komunismu nemohlo cestovat“ Tvoje slova… Takže opakuju, zdaleka není pravdou, že by se nemohlo cestovat. A dokonce není pravdou, že by se nemohlo vycestovat a počty uprchlíků dokazují, že není pravdou, že by se „nedalo dostat pryč“. Takže velmi dobře zvaž, co říkáš. Pro nic nemáš doklady, jen papouškuješ.

Kazatel

To nejsou moje slova, to jsou slova nadpisu článku, tak že to je patrně shrnutí autora, jaký měl pocit z rozhovoru. Pokud je tomu jinak, čekal jsem že to vyvrátíš, ale místo toho mě pouze napadáš.

Edison

Tohle jsi napsal ty: „Věříte, že pan Babiš nevěděl, že se za komunismu nemohlo cestovat?“ To není citace žádného článku.

Kazatel

To je dotaz. Jsi tak nachápavý od přírody, nebo po úraze? Či co to tady zkoušíš?